İş, okul, kişisel problemler gibi günlük rutinler zaten yeterince bunaltıcı ve bu durum canınızı mı sıkıyor? Eğlenecek, eğlenirken de hem sosyalleşip hem de hayatınız boyunca kalıcı olacak bir hobiyle mi uğraşmak istiyorsunuz? O zaman %100 Öğrenme Garantili gitar kursu İzmir eğitimlerimiz tam size göre!

Hem kolay taşınabilmesi, hem de diğer enstrumanlara kıyasla daha kolay öğrenilmesi açısından günümüzün en popüler müzik aletleri arasında yer alan gitar, arkadaşlarla görüşüldüğünde bir kaç şarkı çalıp söylemek, hem rahatlamak hem de toplu olarak eğlenmek için olmazsa olmaz bir enstrümandır.
gitar kursu - İzmir Gitar Kursu

Sıkı bir çalışma, kendi hedefleriniz doğrultusunda hazırlanan bir çalışma düzeni ve profesyonel bir eğitmen desteğiyle 1-2 ay içerisinde bile basit parçaları çalmaya başlayabilir, vakit kaybetmeden repertuvarınızı oluşturamaya başlayabilirsiniz. Yok artık olur mu öyle şey?! Dediğinizi duyar gibiyiz, olur. Üstelik denemesi bedava diyor ve sizi ücretsiz deneme derslerimize davet ederek, kendinizi keşfetmeye davet ediyoruz!

Ücretsiz deneme derslerine 0530 290 14 71 numaralı telefon numaramıza mesaj atarak, arayarak ya da WhatsApp’tan yazarak randevu oluşturabilir ve müsait gün-saatlerinizi belirterek bu doğrultuda düzeninizi oluşturabilirsiniz. Gitarla ilgili A’dan Z’ye her sorunun cevabını alacağınız bu dersler birlikte, hem gitar kursu İzmir eğitmenlerimizle tanışabilir hem de gitar dersi İzmir işleyişinde neler yapıldığını kendiniz görebilirsiniz!

Şimdi gelelim gitar derslerinde öğrenme garantisini nasıl sunduğumuzu açıklamaya;

İzmir Gitar Kursu İçin Neden Yüzde Yüz Sanat?

gitar kursu izmir icin neden yuzde yuz sanat - İzmir Gitar Kursu

 • Yılın 365 günü sabah 9 – akşam 11 aralığında istenilen gün ve saatte ders alabilme fırsatı.
 • Her yaşa ve kişiye göre farklı olarak hazırlanan ders içeriğiyle %100 Öğrenme Garantili eğitim.
 • İzmir’de gitar kursu arayanlar için en kaliteli ve ucuz eğitim.
 • Pedagojik formasyon sahibi, alanında uzman eğitmenlerden ders alma imkanı.
 • Öğrencilerimizin kendini geliştirebilmesi için ücretsiz enstruman ve pratik odası desteği.
 • Anlaşmalı olduğumuz müzik marketlerden çok ucuza enstruman ve ekipman temini olanakları.
 • Öğrenci orkestramızda ya da çeşitli müzik gruplarımızda yer alarak yıl sonu ve daha bir çok gösteri de sahne alıp, kendi becerilerinizi sergileme fırsatı!
 • Merkezi lokasyon sayesinde vapurdan, metroya tüm ulaşım araçlarıyla çok hızlı ve kolay ulaşım.

İzmir Gitar Kursu Hakkında Tüm Detaylar!

Yüzde Yüz Sanat’ta Hangi Gitar Kursları Veriliyor?

Sanat merkezimiz bünyesinde gitarın en çok bilinen türleri olan klasik, akustik, elektro ve bas gitar kursu İzmir alanında eğitimler verilmektedir. Siz de her an istediğiniz gitar türünün kursuna kayıt olabilir ve hemen sanatla sosyalleşmeye başlayabilirsiniz.

İzmir Gitar Dersinde Neler Öğreneceğim?

gitar kursu boyunca neler ogrenecegim - İzmir Gitar Kursu

 • Doğru gitar tutuş pozisyonu ve duruşu.
 • Parmaklarınızın gelişip hızlanmasına katkı sağlayacak etüt ve egzersizlerin çalışılması.
 • Tab, nota destekli eğitim desteğiyle, kursu bıraksanız bile ilerleyişinizi sürdürebileceksiniz.
 • Temel akorların öğrenimi ve basit düzey şarkı çalışmaları.
 • İleri düzey teknik ve akor çalışmaları.
 • Armoni eğitimiyle birlikte eş zamanlı uygulanacak solo-doğaçlama uygulamaları.
 • Diğer eğitim alan öğrencilerle oluşturulacak gruplarla birlikte, toplu çalma yeteneklerinin geliştirilmesi.
 • Yukarıda belirttiğimiz aşamalar tamamen kişinin çalmak istediği gitar çeşidi, yapmak istediği müzik tarzı ve hedeflediği noktaya göre uygulanıp, görsel ve işitsel kaynaklarla desteklenmektedir. Bu yüzden şimdiye kadar ders alan yüzlerce öğrencimizde %100 başarı sağlamış bulunmaktayız.

Yüzde Yüz Sanat İzmir Gitar Kursunda Hangi Seviyeye Uygun Gitar Eğitimi Veriliyor? İleri Seviye Gitar Dersleri Veriliyor mu?

Yüzde Yüz Sanat İzmir gitar kursuna başlayacak kişilerin öncelikle seviyesi eğitmenler tarafından belirlenir. Ardından kursiyerin sahip olduğu seviyeye uygun bir eğitim programı geliştirilir. Dolayısıyla Yüzde Yüz Sanat’ta başlangıç seviye gitar kursu da, ileri seviye gitar kursu da bulmanız mümkündür.

İzmir Gitar Kursu Gün ve Saatleri Nasıl Belirleniyor?

Haftanın her günü faaliyet gösteren sanat merkezimizde, gitar dersleri için gün saat belirlemesini tamamen öğrencilerimizin müsait gün ve saatlerine göre belirliyor, yalnızca müsait vakti olanlara değil, aynı zamanda çalışan, öğrenci ve yoğun bir süreç geçiren herkese kesintisiz bir gitar deneyimi yaşatıyoruz!

Hangi Gitar Bana Uygun?

Bilindiği üzere birçok gitar çeşidi bulunmaktadır. Yüzde Yüz Sanat olarak verdiğimiz gitar kursları kapsamında klasik, akustik, elektro ve bas gitar kursları sunmaktayız. Bunlardan hangisinin daha size daha uygun olduğunu belirlemek aslında oldukça basittir.

Hangi müzik türlerini daha çok sevdiğinizi ve hangi tarz şarkıları daha çok çalmak istediğinizi göz önünde bulundurmalısınız. Dinlediğiniz müziklere göz gezdirip hangi enstrümanların ön plana çıktığını gözlemlemelisiniz. Hangi tür gitara çalmak istediğinize bunun neticesinde karar vereceksinizdir.

Buna ek olarak, hala kararsız kaldıysanız bizlere danışabilir; hangi gitar kursunun size daha uygun olduğu konusunda sizlere yardımcı olmamızı sağlayabilirsiniz.

elektro gitar calmak icin klasik gitar bilmek gerekir mi - İzmir Gitar Kursu

Bas, Akustik ve Elektro Gitar Çalmak İçin Klasik Gitar Bilmek Gerekir mi?

Elbette hayır. İnternette bu konuyla ilgili bir çok yanlış bilgi bulunsa da gitar kursu İzmir eğitmenleri olarak bizim tavsiyemiz gitar kursu almaya başlamadan önce sevdiğiniz müzik türlerini belirleyerek, çalmak istediğiniz gitarla hangisinin daha uyumlu olduğunu bulmanız ve bu gitar türü ile ders almaya başlamanız yönünde olacaktır.

Her ne kadar elektro, klasik ve akustik gitarın akort ve nota sistemi birebir aynı olsa da tüm gitarların farklı bir tonu, çalım tekniği ve tutuş pozisyonu bulunmaktadır. Dolayısıyla elektro gitar çalmak istiyorsanız klasik gitar öğrenerek vakit harcamanıza ve motivasyonunuzu yitirmenize gerek yok! Direkt olarak elektro gitar kursu İzmir eğitimlerine katılabilirsiniz.

gitar kursu gitar egitiminde hangi muzik turleri ogretiliyor - İzmir Gitar Kursu

 

Yüzde Yüz Sanat Gitar Eğitiminde Hangi Müzik Türleri Öğretiliyor?

Gitar, ritmik ve melodik yapısı gereği bir çok müzik türüne eşlik edebilen ve aktif olarak solo halde de kullanılabilen bir müzik aletidir. Gitar kursu İzmir alanında başta klasik, pop, rock ve metal müziğin dışında öğrencilerimizle birlikte caz, flamenko, blues, country gibi çeşitli müzikler üzerine de çalışmalar yürütmekteyiz.

Derslerde üzerine yoğunlaşacağımız müzik türünü birlikte seçiyor, eğer bu konuda bir fikriniz yoksa dinlediğiniz müziklere göre tarz belirlemesi yapıyoruz. Tabi ki bu seçimi yaparken ders almak istediğiniz gitar türünüzle de uyumlu olması, yaptığınız müzikten istediğiniz tadı alabilmek açısından oldukça önemlidir.

İzmir Gitar Kursunda Gitar Olmadan Gitar Çalmak Gibi Bir İmkanımız Var mı?

Eğer ki başlangıç aşamasında kendinize ait bir gitarınız yoksa ve aklınızda ‘’önce bir yapabiliyor muyum göreyim, sonrasında gitar satın alırım.’’ düşüncesi varsa, Yüzde Yüz Sanat olarak ilerlemek için pratiğin gerekli olduğunu biliyor ve gitarlarımızı, gitar ekipmanlarımızı ücretsiz olarak öğrencilerimizin kullanımına sunuyoruz.

Açık olduğumuz saatler aralığında derslik durumunun da müsaitliğine bağlı olarak istediğiniz kadar pratik yapabilir, kendinizi geliştirebilirsiniz. Ayrıca yapabileceğinizi gördükten sonra gitar kursu İzmir eğitmenlerimizle görüşüp, kendinize en uygun gitarı uygun fiyatlarla satın alabilirsiniz. Üstelik anlaşmalı olduğumuz yerlerden %25’e varan indiriminiz bizden!

Gitar Kursunda Nota Eğitimi Veriliyor mu?

Gitar kursu İzmir olarak yalnızca gitar derslerinde değil, genel olarak bütün enstruman derslerinde nota odaklı eğitim anlayışını desteklemekteyiz. Bu durum öğrencinin talebine göre değişebilse de nota öğrenmek dersleri bıraksanız bile süreci kendiniz yönetebilir hale gelebilmeniz açısından aşırı önemlidir.

Bu yüzden nereden gitar eğitimi alırsanız alın kesinlikle ezbere değil, notalı ve metoda dayalı bir öğrenim yolu izlemeniz gerektiği unutmayın. Ayrıca derslerde öğretilen temel nota bilgisinin yanı sıra Yüzde Yüz Sanat olarak gerçekleştirdiğimiz ücretsiz teori derslerine katılarak nota okuma seviyenizi daha da ileriye taşıyabilirsiniz!

İzmir Gitar Kursu Dersleri Haftada Kaç Gün ve Kaç Ders Oluyor?

Gitar derslerinde standart programımızı tercih etmeniz durumunda derslerimizin bireysel işleyişi haftada 1 gün 1 ders, ayda toplamda 4 ders şeklinde olacaktır. Ancak eğer ki arkadaşınızla ya da diğer gitar çalanlarla birlikte bir eğitim almak isterseniz toplu ders işleyişimiz haftada 1 gün 2 ders, ayda toplam 8 ders şeklinde olmaktadır.

İzmir gitar kursunda 1 ders süresi 50 dakikadır. Başlangıç aşamasında yukarıdaki ders modeli sizin için yeterli olacak olsa da talebinizin doğrultusunda ders sayınızı arttırabilirsiniz.

ileri seviye gitar kursu egitimi - İzmir Gitar Kursu

Gitarı Hızlı Öğrenmek İçin Haftada Kaç Ders Almam Lazım?

Hızlı ilerlemenin ders sayısıyla doğrudan bir ilişkisi bulunmamaktadır. Çok hızlı ilerlemek için düzenli pratik yapabilir ve derste işlenilen konuları bir sonraki derse eksiksiz getirerek gayet hızlı ve eksiksiz bir şekilde ilerleyebilirsiniz. Ayrıca haftalık 5 ders alsanız dahi, bu dersler bir noktadan sonra pratik yerine geçecek ve aldığınız dersin verimi düşecektir.

Bu yüzden gitar kursu İzmir olarak bizim tavsiyemiz haftalık 1 dersle başlayıp, kalan 6 günü verimli şekilde gitar çalışmalarına ayırmanız yönünde olacaktır. Eğer ki ders konuları az geliyorsa İzmir gitar kursu eğitmenlerimizden daha fazla konu isteyebilir ve sürekli yükseliş ivmesi yakalayabilirsiniz.

Yüzde Yüz Sanat İzmir’de Özel Gitar Kursu mu Var mı? Avantajları Neler?

Yüzde Yüz Sanat İzmir’de birebir gitar kursu bulunmaktadır. Bireysel gitar kursunu seçmeniz, daha hızlı ilerlemek ve daha fazla verim almak adına size fayda sağlayabilir. Ancak bu noktada ufak bir detay unutmamalı: Her birebir gitar kursu alan, grup gitar kursuna katılanların tamamından daha hızlı gitar çalmayı öğrenir diye bir kaide yoktur. Avantajları iyi kullanmak ve dezavantajların etkisini ortadan kaldırmak her zaman bizim elimizdedir.

Bireysel Gitar Eğitiminin Avantajları

 • Kişiye özel çalışma programı.
 • Tek bir kişiye ayrılan geniş vakit.
 • Hedeflenen noktaya daha kısa sürede ulaşma imkanı.
 • Birebir özel destek, esnek ders gün-saatleri.
 • Daha etkin konsantrasyon ve odak ortamı.

Yüzde Yüz Sanat İzmir’de Grup Gitar Kursu mu Var mı? Avantaj ve Dezavantajları Neler?

Yüzde Yüz Sanat İzmir gitar kursunda grup gitar kursları bulunmaktadır. Sosyalleşme amacı ile ve yeni insanlarla tanışarak ortak payda da bir gitar eğitimi almak ise grup derslerimizi tercih edebilirsiniz. Düzenli bir çalışma programına uymanız halinde, grup gitar kursları ile de hızlı bir şekilde ilerlemeniz mümkündür.

Grup Gitar Dersinin Avantajları

 • Sosyal bir ortam.
 • Grup şeklinde müzik icra edebilme becerisi kazanma.
 • Farklı öğrenim yöntemlerini görerek, değerlendirme yapabilme fırsatı.
 • Aynı amacı paylaşan kişilerle alınan eğitim sayesinde motivasyon artışı.
 • Daha hesaplı İzmir gitar dersi ücretleri.

Grup Gitar Kursunun Dezavantajları

 • İlerleme sürecinin daha yavaş ilerlemesi.
 • Gruptaki toplu ortamdan dolayı odak ve konsantrasyon problemi.
 • Bireysel eğitimlere göre daha az süreye sahip olunması.

izmir cocuklar icin gitar kursu - İzmir Gitar Kursu

Yüzde Yüz Sanat İzmir’de Çocuklar İçin Gitar Kursu Var mı?

Gitar çalmanın alt ya da üst yaş sınırı bulunmamaktadır. Tıpkı yetişkinler için sunduğumuz gitar kursları gibi çocuklar için gitar kursları da mevcuttur.

Gitar Çalmanın Yaşı Var mı?

Yüzde Yüz Sanat bünyesinde aktif olarak gitar dersi alan öğrencilerimizin yaşları 6 ile 58 arasında değişiklik göstermektedir. Ancak daha öncesinde de bizden kurs almış 5-64 yaş aralığında da öğrencilerimiz bulunmaktadır. Unutmayın istediğiniz bir hedefe varmanın, hobilerinizle ilgilenmenin ve hayallerinizi gerçekleştirmenin yaşı olmaz!

Gitarı Kimler Çalabilir? Herkes Gitar Çalabilir mi?

Eğer ki Yüzde Yüz Sanat’ın gitar kursu İzmir etkinliklerine katılmak istiyorsanız yalnızca bu işi yapmak istiyor olmanız yeterli olacaktır. Öğrenme süreci açısından elbette ki yatkınlık önemli bir konudur ancak daha önemli bir konu varsa o da çalışmanın getirdiği başarıdır. Yani ne kadar yetenekli olursanız olun gitar öğrenmenizi asıl sağlayacak şey düzenli çalışmadır.

Yaş, yetenek gibi ayrıntıları bir kenara bırakın ve gerçekten gitar çalmak isteyip istemediğinizi sorgulayın. Eğer ki cevap çalmak istediğiniz yönündeyse yeteneğin minimal bir ayrıntıdan ibaret olduğunu unutmayın, hemen tam gaz çalışmaya başlayın ve başarıyı kendiniz deneyimleyin!

Yüzde Yüz Sanat’ta Deneme Gitar Kursu Veriliyor mu?

İzmir gitar kursumuzda deneme gitar dersleri verilmektedir. Deneme gitar dersi sayesinde kursiyerler hocaları ile tanışırlar, ortamı görürler. Ek olarak hocaları yaptığı değerlendirmeler neticesinde, kursiyerin hangi seviyeden kursa başlamasının daha faydalı olacağını belirler.

Gitar Çalmayı Öğrenmek Ne Kadar Sürer?

Gitar kursu İzmir ile alakalı en çok sorulan konulardan bir tanesi de bu madde desek yanılmış olmayız. Herkesin gitarda gelmek istediği seviye, çalmak istediği parçalar ve bu konuya bakış açısı (hobi ya da profesyonel) farklıdır. Bu yüzden konunun cevabı bu değişkenlere bağlı olarak farklılaşmaktadır.

Gitar öğrenmekten kasıt eğer ki basit düzeye uygun basit bir eser çalınması ise, bu sürecin yine çalışmaya bağlı olarak değişmekle birlikte 1-3 ay aralığında bir zamanda diliminde gerçekleşebileceğini de söylemek mümkündür. Ancak süreci yapacağınız sıkı pratiklerle aşağı çekmeniz de mümkündür.

gitar fiyatlari ne kadar gitarlarin fiyatlari pahalimi - İzmir Gitar Kursu

Gitar Fiyatları Ne Kadar? Gitarların Fiyatları Pahalı mı?

Gitar fiyatları çok kapsamlı şekilde araştırılması gereken bir konudur. Gitarın ortalama fiyatları seçilecek gitar türlerine göre de değişiklik göstermektedir. Ancak bir fiyat vermek gerekirse başlangıç seviyesi kullanılabilecek seviyede gitarların fiyatları yaklaşık olarak şu şekildedir;

 • Klasik Gitar: 300 – 350 TL ( Sıfır Durumda ) / 150 – 250 TL ( 2. El )
 • Akustik Gitar: 500 – 600 TL ( Sıfır Durumda ) / 250 – 400 TL  ( 2. El )
 • Elektro Gitar + Amfi: 700 – 1000 TL ( Sıfır Durumda ) / 400 – 750 TL  ( 2. El )
 • Bas Gitar + Amfi: 800 – 1100 TL ( Sıfır Durumda ) / 500 – 800 TL ( 2. El )

Hangi Gitarı Almalıyım? Gitar Satın Alırken Yardımcı Oluyor musunuz?

Evet. Doğrudan gitar satışımız maalesef ki bulunmamaktadır. Ancak öğrencilerimize indirim sağlayan pek çok mağazadan istediğiniz gitarı piyasanın çok daha aşağısında fiyatlara almanız mümkündür. Ayrıca bu anlamda gitar kursu İzmir eğitmenlerimizin de fikrini alarak hem hesaplı hem de güzel tonlar elde edebileceğiniz bir gitar satın alabilirsiniz.

izmir gitar kursu yuzde yuz sanat nerede - İzmir Gitar Kursu

Yüzde Yüz Sanat Nerede? Ulaşımı Kolay mı?

Sanat merkezimiz Karşıyaka Çarşı’nın tam orta noktasında yer almaktadır. Vapur, metro, dolmuş, tramvay, otobüs gibi tüm taşıma araçlarına ortalama uzaklığı 5-7 dakika aralığında değişiklik göstermektedir. Detaylı ulaşım bilgisi için iletişim sayfamızı inceleyebilir ya da WhatsApp üzerinden bize ulaşarak detaylı konum bilgisi alıp gitar kursu İzmir Karşıyaka’ya hiç zorlanmadan ulaşabilirsiniz!

Yüzde Yüz Sanat’ta İzmir Gitar Kursu Fiyatları Ne Kadar?

İzmir gitar kursu fiyatları birçok faktöre bağlı olarak değişkenlik göstermektedir. Gitar kursu fiyatlarını etkileyen en önemli faktörlerden bir tanesi, gitar dersinin grup olarak mı, bireysel olarak mı yoksa online olarak mı alınacağıdır. Gitar dersi fiyatlarını belirleyen bir diğer önemli etmen ise, haftada alınmak istenen ders saatidir. İzmir’de gitar kursu fiyatları ile ilgili daha fazla bilgi almak için bizlerle iletişime geçebilirsiniz.

online gitar kursu - İzmir Gitar Kursu

Pandemi sürecinde fiziksel gitar kursundan değilde online eğitimlerden yararlanmak istiyorsanız hemen bize ulaşarak detaylı bilgi alabilirsiniz.