Keman öğrenmek, iyi bir eğitmen desteği alındığında ve düzenli pratik yapıldığında aslında düşünüldüğünden bile kolay ve eğlenceli! Keman kursu İzmir ile keman çalma sürecinizi hızlandırabilir ve en doğru şekilde keman çalmayı öğrenebilirsiniz! Nasıl mı? Hemen anlatmaya başlamadan önce bir bilgiyi paylaşalım;

keman kursu izmir - İzmir Keman Taslak

Eğer ki aklınızda keman çalmak için parmaklarım uygun mu, bu yaştan sonra keman çalınır mı, keman çalmanın avantajları neler gibi konularla ilgili sorularınız varsa, 0530 290 14 71 numaralı telefondan bize ulaşarak hemen ücretsiz deneme dersi randevusu oluşturabilir ve tüm sorularınıza en detaylı cevapları uygulamalı olarak alabilirsiniz!

Ücretsiz deneme dersi sayesinde hem keman kursu İzmir eğitmenlerimizle birebir olarak tanışabilir, hem de uygulamalı olarak keman derslerinde neler yapıldığını görerek, yapabileceklerinizi yakından keşfedebilirsiniz. Gelelim Yüzde Yüz Sanat ailesi olarak keman eğitiminde sunduğumuz ayrıcalıkları ve süreci hızlandırmak için yaptıklarımıza;

Keman Kursu İzmir için Neden Yüzde Yüz Sanat?

izmir keman kursu - İzmir Keman Taslak

 • Haftanın 7 günü sabah 9’dan akşam 11’e kadar ders alabilme imkanı.
 • Teknik donanıma sahip sınıflarda ücretsiz pratik yapma fırsatı ve ücretsiz enstruman kullanımı.
 • Tamamen kişiye özel oluşturulan hedef odaklı program sayesinde %100 Öğrenme Garantisi!
 • Her dönemde aktifleşen farklı kampanyalarla İzmir’in en indirimli keman kursu.
 • Alanında uzman eğitmen kadrosuyla birlikte en kaliteli eğitim desteği.
 • Karşıyaka çarşının içinde bulunan merkezimize metro, tramvay, otobüs, dolmuş ve vapur gibi tüm toplu taşıma araçlarıyla çok hızlı ulaşım imkanı.
 • Yıl sonu konserleri ve öğrenci orkestralarının dışında, dışarıda gerçekleştirilen çeşitli etkinliklerle sosyalleşme, güzel dostluklar kurma fırsatı.

İzmir Keman Kursu Hakkında Tüm Detaylar!

keman kursu izmir karsiyaka - İzmir Keman Taslak

♦ Keman dersi programında neler öğreneceğim?

– Keman tutuşu ve yay egzersizleriyle sağlam temel oluşturma.
– Kemanda nota yerlerini daha kolay bulmanızı sağlayacak egzersizlerin pratiği.
– Çalınmak istenen parçaların belirlenmesi ve şarkı çalma sürecine geçiş.
– Keman akordu ve bakımının nasıl yapılacağının öğrenilmesi.
– İleri düzey teknik ve şarkıların çalışılması.
– Yukarıda belirttiğimiz aşamalar tamamen öğrencinin hedeflerine göre çeşitli egzersiz ve öğrenim yöntemleriyle desteklendiğinden dolayı %100 başarı elde edilebilmektedir!


♦ İzmir keman kursu gün ve saatleri nasıl belirleniyor?


‘’Çok yoğun bir çalışma programım var, öğrenciyim ve ders saatlerimi ayarlamakta güçlük çekerim, vardiyam haftalık olarak belirleniyor bu yüzden ders alamam’’ gibi sorunları, haftanın 7 günü ders alabilme imkanımız ve geniş ders saati aralıklarımız sayesinden ortadan kaldırıyor, kursun gün ve saatlerini tamamen öğrencilerimizin müsaitlik durumuna göre oluşturuyoruz.

Sizde Yüzde Yüz Sanat’la birlikte zorlanmadan hobilerinize vakit ayırabilir ve çalma hayali kurduğunuz o parçaları çalmak için gereken ilk adımı atabilirsiniz! Üstelik her gün sabah 9, akşam 11 aralığında sanat merkezimize gelerek ücretsiz pratik yapabilirsiniz.


♦ Keman kursu İzmir eğitimlerine başlamak istiyorum ama kemanım yok, ne yapmalıyım?


Keman derslerine başlarken aklınızda acaba yapabilir miyim, yapamazsam param boşa gider mi? gibi sorular varsa, sanat merkezimizde bulunan kemanları ve ekipmanlarını ücretsiz olarak kullanabilir ve yapabileceğinizden emin olduktan sonra gereken desteği keman eğitmenlerimizden de alarak bütçenize uygun bir keman satın alabilirsiniz! Ayrıca ücretsiz pratik konusunda hiç bir sınırlamamız da bulunmadığını hemen belirtelim. 🙂


♦ Dersler haftada kaç gün, ders süresi ne kadar?


Keman kursu İzmir olarak standart ders işleyişimiz bireysel keman derslerinde haftada 1 gün 1 ders, ayda toplam 4 ders olarak, grup keman eğitimlerimizde haftada 1 gün 2 ders, ayda toplam 8 ders şekilde 2-4 arası kursiyerle gerçekleştirilmektedir. Öğrencilerimizin talepleri doğrultusunda ders saatleri arttırılabilmektedir.


♦ Kemanda hızlı ilerleyebilmek için haftalık kaç saat ders almam gerekli?


Aslında başlangıç aşamasında ders sayınızı arttırmanıza hiç gerek yok. Haftalık alacağınız 1 dersin, geri kalan günlerde tekrarını yapmanız ve o derste gördüğünüz konuları eksiksiz olarak tamamlamanız durumunda zaten çok hızlı bir şekilde keman çalmayı öğrenebilirsiniz. Ancak ilerleyen seviyelerde daha fazla desteğe ihtiyacınız olduğunu hissetmeniz durumunda, ders saatinizde artış sağlayabilirsiniz.


♦ Bireysel ve grup keman kursu İzmir eğitimleri arasındaki farklar nelerdir?

bayrakli keman kursu - İzmir Keman Taslak

Eğer ki daha kısa bir sürede daha hızlı ilerlemek ve birebir şekilde bir eğitmen desteği arıyorsanız bireysel keman dersi İzmir eğitimlerimize katılabilir, hedeflediğiniz yere daha kolay ulaşabilirsiniz. Ancak aradığınız sosyalleşme ve yeni insanlarla tanışarak ortak payda da bir keman eğitimi almak ise grup derslerimizi tercih edebilirsiniz.

Bireysel Keman Eğitiminin Avantajları

– Kişiye özel çalışma programı.
– Tek bir kişiye ayrılan geniş vakit.
– Hedeflenen noktaya daha kısa sürede ulaşma imkanı.
– Birebir özel destek, esnek ders gün-saatleri.
– Daha etkin konsantrasyon ve odak ortamı.

Grup Keman Dersinin Avantajları

– Sosyal bir ortam.
– Grup şeklinde müzik icra edebilme becerisi kazanma.
– Farklı öğrenim yöntemlerini görerek, değerlendirme yapabilme fırsatı.
– Aynı amacı paylaşan kişilerle alınan eğitim sayesinde motivasyon artışı.
– Daha hesaplı keman dersi İzmir ücretleri.

Grup Keman Kursunun Dezavantajları

– İlerleme sürecinin daha yavaş ilerlemesi.
– Gruptaki toplu ortamdan dolayı odak ve konsantrasyon problemi.
– Bireysel eğitimlere göre daha az süreye sahip olunması.


Keman çalmak zor mu?

Keman çalmanın zorluğu dillerden düşmeyen bir efsane gibidir. 🙂 Aslında keman perdesiz bir müzik aleti olarak incelendiğinde, çalım açısından diğer müzik aletlerine göre daha zor gözükse de doğru bir metot ve eğitmenle ilerlendiğinde, biraz da günlük pratiğe vakit ayrılmasıyla birlikte süreç oldukça kolay bir hal almaktadır.

Eğer ki günlük keman egzersizlere yaklaşık 30 dakika ile 1 saat arasında değişen bir vakit ayırabilirseniz ve keman kursu İzmir eğitmenlerinin sizin için hazırladığı programdaki aşamaları dikkatli şekilde uygularsanız hem eğlenceli hem de hızlı bir şekilde keman çalmayı öğrenebilirsiniz!


♦ Keman çalmak ne kadar sürede öğrenilir?


Keman öğrenme süresi bir çok değişken faktörle bağlantılıdır. Herkesin gelmek istediği seviye ve çalmak istedikleri eserler farklılık gösterdiği için bu soruya net bir cevap verilememektedir. Ancak haftalık alınan 1 dersin dışında günlük yapılacak 30 dakikalık egzersizlerle, 1-3 ay arasında başlangıç seviyesi şarkıları çalmaya başlayabilir ve temel seviye keman eğitimini tamamlayarak, ileri düzeye geçiş yapabilirsiniz.


Keman kursu İzmir eğitimlerinde yer alan öğrencilerin yaş aralığı nasıl?


Yüzde Yüz Sanat bünyesinde aktif olarak keman dersi alan öğrencilerimizin yaşları 6 ile 58 arasında değişiklik göstermektedir. Ancak daha öncesinde de bizden kurs almış 5-64 yaş aralığında da öğrencilerimiz bulunmaktadır. Unutmayın istediğiniz bir hedefe varmanın, hobilerinizle ilgilenmenin ve hayallerinizi gerçekleştirmenin yaşı olmaz!


♦ Keman çalmaya başlama yaşı kaç?


Keman çalmaya istenilen yaşta başlanabilmektedir. Ancak yaşı küçük olan katılımcıların fiziksel olarak bir problem yaşamaması açısından bedensel gelişimleri mutlaka kontrol edilmeli ve kontrolsüz şekilde derslere başlanılmamalıdır. Keman için ortalama yeterlilik yaşı 6+ olsa da mutlaka eğitmen kontrolünde bir deneme dersi yapılması faydalı olacaktır.

Ayrıca yetişkinlerin gelişim açısından bir sorunu bulunmamasından dolayı ister 70, ister 20 yaşında keman eğitimi almaya başlayabilirler. Unutmayın keman öğrenmek için ihtiyacınız olan şey yaş değil, çalışma ve istektir. Gerçekten keman öğrenmeyi istiyorsanız, sistematik çalışarak ve motivasyonunuzu koruyarak keman kursu İzmir dersleriyle en kısa sürede keman çalmaya başlayabilirsiniz.


♦ Keman çalabilmek için müzik kulağı şart mı?


Müzik kulağının olması, bir müzik aleti çalmanız konusunda size bir avantaj sağlayacaktır. Ancak bu durum bir zorunluluk değil, sadece artı bir değerdir. Keman çalamanın öncelikli şartı yetenek değil, çalışmadır. Yani müzik kulağınız olmasa bile profesyonel bir eğitmenden destek alarak, eksiklerinizin üzerine gider ve çözüm odaklı bir ilerleyiş izlerseniz, siz de keman çalabilirsiniz.


♦Keman çalışmalarına ne kadar vakit ayırırsam başarılı olurum?


Çalışmanın keman öğrenimine olan etkisinden yazımızda sıkça bahsettik. Ancak hedef farklılığından dolayı herkesin ‘’başarılı’’ olarak adlandırdığı yere ulaşması değişiklik gösterecektir. Ama hobi amaçlı uğraşanlar için günlük ya da 2 günde 1 olarak yapılacak 30 dakikayla 1 saat arasından değişen çalışma süresi hem el ve kollar için kas hafızasının oluşmasını sağlayacak hem de ilerleyen konuları daha kolay kavramalarına yardımcı olacaktır.

Ancak hedefiniz profesyonel anlamda müzik icra etmek ve bu alanı bir meslek olarak sürdürmekse, günlük olarak 3-4 saatlik bir süreyi gözden çıkarıp, çalışmalara tam anlamıyla kendinizi vermeniz ve bu süreci maksimum verimde tamamlamanız gerekmektedir. Ayrıca 10 saat çalıştınız diye bir konunun aynı gün olmasını beklememeli, bu süreci azimli ve sabırlı bir şekilde karşılamalısınız.

Not: Keman kursu İzmir olarak bizim tavsiyemiz her 45 dakikalık çalışma sonrasında 10 dakikalık bir mola vermeniz yönünde olacaktır. Bu hem bedensel yorulmanızı geciktirecek hem de mental olarak daha fazla odaklanmanızı sağlayacaktır.


♦ Derslerde nota gösteriliyor mu?


Keman kursu İzmir olarak yalnızca keman derslerinde değil, genel olarak bütün enstruman derslerinde nota odaklı eğitim anlayışını desteklemekteyiz. Bu durum öğrencinin talebine göre değişebilse de nota öğrenmek dersleri bıraksanız bile süreci kendiniz yönetebilir hale gelebilmeniz açısından aşırı önemlidir.

Bu yüzden nereden keman eğitimi alırsanız alın kesinlikle ezbere değil, notalı ve metoda dayalı bir öğrenim yolu izlemeniz gerektiği unutmayın. 🙂 Ayrıca derslerde öğretilen temel nota bilgisinin yanı sıra Yüzde Yüz Sanat olarak gerçekleştirdiğimiz ücretsiz teori derslerine katılarak nota okuma seviyenizi daha da ileriye taşıyabilirsiniz!


♦ Keman çalmanın faydaları nelerdir?


♦ Hem yatay hem de dikey olarak kullanılan bir enstruman olmasından dolayı beynin bir çok fonksiyonunu aynı anda çalıştırmaktadır.
 Beyindeki nöronlar arasında bağlantıları kuvvetlendirdiğinden dolayı, hafızanın kuvvetlenmesine katkı sağlar.
 Müzik terapistleri hastaların psikolojik durumunda iyileşme sağlamak adına bol bol kemanla seslendirilmiş eserleri dinletmekte ve bu durum kişilerde rehabilitasyonda etkisi yaratmaktadır.
 Keman klasik müzikten caz müziğe, Türk müziğinden rock müziğe kadar bir çok alanda en çok tercih edilen müzik aletlerinden bir tanesidir. Bu yüzden bir çok alanda farklı müzisyenlerle çalışma imkanı bulabilir ve her kültürün müziklerini icra edebilirsiniz.
Keman tutarken sol, yayı kullanmak içinde sağ el çok aktif bir şekilde kullanılmaktadır. Dolayısıyla keman çalmak aynı zamanda el-kol kaslarının ciddi anlamda kuvvetlenmesini sağlayıp, bedensel gelişime katkı sağlamaktadır.


♦ Keman fiyatları İzmir’de ne kadar?

keman dersi izmir - İzmir Keman Taslak

Eğer ki eğitim sürecinizi devam ettirirken sorun yaşamayacağınız, orta kalite bir keman arıyorsanız günümüzdeki kura göre yaklaşık 300-350 TL gibi bir miktarı gözden çıkarmanız gerekmektedir. Bu fiyatın aşağısında da kemanlar bulunabilse dahi bu kemanların malzeme kalitesi, ses ve kullanım açısından oldukça düşük kalite olduğu belirtmek isteriz.

Böyle bir keman satın almanız durumunda ilerleyen süreçte çıkan sesler sizi tatmin etmeyeceği için kemandan uzaklaşabilir ya da kemanla ilgili sık sorun yaşamanızdan dolayı kemandan soğuyabilirsiniz. Böyle bir durum yaşamamak için hem beğendiğiniz hem de bütçenize uygun bir keman satın almanız en doğru hareket olacaktır.

BONUS! Eğer ki nasıl bir keman almam gerektiği konusunda kararsızım diyorsanız, keman kursu İzmir eğitmenlerimizi arayarak ücretsiz enstruman satış danışmalığı hizmeti alabilir ve kendinize en uygun seçenekleri değerlendirerek, kaliteli bir keman satın alabilirsiniz. Bunun için bize iletişim sayfamız aracılığıyla ulaşmanız yeterli olacaktır!


Yüzde Yüz Sanat nerede, ulaşım kolay mı?


Keman kursumuz İzmir Karşıyaka’da, tam çarşının göbeğinde bulunmaktadır. Bu yüzden sanat merkezimize rahatlıkla vapur, tramvay, metro, dolmuş, otobüs gibi toplu taşıma araçlarıyla ulaşabilir, keman kursu İzmir Karşıyaka hizmetimizden kolaylıkla yararlanabilirsiniz.

Keman Kursu İzmir Karşıyaka Sizleri Bekliyor!

Yüzde Yüz Sanat olarak sadece keman eğitimi vermeyi değil, aynı zamanda öğrencilerimizle birlikte bir sanat ailesi kurmayı önemsedik ve her geçen gün bize katılan onlarca öğrencimizle çeşitli etkinliklerle, yardımlaşma projeleriyle dostluk bağlarımızı kuvvetlendirdik.

Eğer ki siz de ben yalnızca iyi bir keman eğitim değil, aynı zamanda güzel arkadaşlıklar kurabileceğim, beni stresimden uzaklaştırabilecek ve ders dışında da hoş vakit geçirebileceğim bir yer arıyorum diyorsanız tam yerine geldiniz demektir!

Bize ulaşmak ve bu güzel ailenin bir parçası olup, hayallerinize doğru ilk adımı atmak için bize 0530 290 14 71 numaralı telefonumuzdan ulaşabilir, ayrıca öğrencilerimizle birlikte gerçekleştirdiğimiz etkinliklere dahil olmak için bize mesaj atıp, whatsApp grubumuza dahil olabilirsiniz. Hadi ne bekliyorsun? Arasana!

Keman kursu İzmir Karşıyaka eğitmenlerimiz yazmış olduğu makaleyi burada sonlandırıyor ve keman dersi İzmir ile ilgili her sorunuz ve detayları cevapları için sizi ücretsiz deneme derslerimize davet ediyoruz! Sanatla kalın…

Keman Kursu İzmir Karşıyaka’da Online Eğitimler

Yüzde Yüz Sanat olarak bir çok şehir dışından başvuru almaktayız ve artık bu talepleri tam anlamıyla karşılayabilmek adına online keman kursu eğitimlerimizi aktif etmiş bulunmaktayız. İster şehir dışında isterseniz yurt dışında olun istediğiniz gün ve saatte siz de keman eğitimi alabilir, hem zamandan tasarruf sağlayıp hem de evinizin konforunda keman öğrenebilirsiniz!

Sanat mesafe tanımaz diye düşünüyorsanız %100 öğrenme garantisi sunduğumuz İzmir keman kursu faaliyetimiz tam size göre! Şimdi de biraz online keman dersi almanın avantajları neler, sahip olmanız gerekenler neler kısaca açıklayalım;

Online Keman Eğitiminin Faydaları

– Tamamen kendinize uygun gün ve saatte ders işleme kolaylığı.
– Sabah 08:00’dan Gece 00:00’a kadar geniş saat aralığı.
– Eğitmenlerimiz keman metotları, eserleri ve videolarıyla ilgili tüm dijital arşivine ücretsiz erişim.
– Eğitmenlere ve sanat merkezine 7/24 ulaşım imkanı.
– Derslere başlamadan önce yapılacak ön görüşmeyle birlikte kişiye özel program hazırlanması.
– İşlenen derslerin Hd video kalitesinde öğrenciye aktarılması.
– Sürecin sürekli kontrolü.

Yüzde Yüz Sanat’ın Online Eğitimlerinde Kullanılan Programlar

– Skype
– Google Hangouts
– Facebook Görüntülü Arama Servisi

Yukarıdaki programlara ek olarak iyi bir mikrofon ve kameranızın bulunması işlenecek dersin kalitesini arttıracak bir diğer unsurdur. Bu basit düzey ekipman ve yazılımlara sahip olan herkes istinasız olarak keman kursu İzmir avantajlarından online olarak yararlanabilmektedir.

Online Keman Dersi ile İlgili Sorulan Sorular

 • İnternet üzerinden yapacağım derslerin faydasını görür müyüm?
  Kesinlikle evet! Fiziksel olarak gerçekleştirilen eğitimlerimize gösterilen aynı özen ve dikkat online keman dersinde de gösterilmektedir. Eğer ki ders dışı çalışmalara gereken özeni gösterirseniz kesinlikle keman çalmayı öğrenebilirsiniz!
 • Peki ücret ödemesi nasıl yapılıyor, güvenli mi?
  Sitemiz 264 Bit SSL sertifikası ile korunmaktadır. Yani yapacağınız her türlü satın alma işlemi direkt bankanız ve sizin aranızda gerçekleşmekte, hiç bir kişisel veriniz bizimle paylaşılmamaktadır. Ayrıca ödemeler online kursumuzda ilk ay ders başı alınmaktadır.
 • Online keman dersi fiziksel eğitimler kadar faydalı mı?
  Evet, eğer ki fiziksel eğitimde uygulanması gereken pratik aşamasını online aldığınız eğitimlerde de sürdürürseniz kesinlikle faydalı. Ancak pratik yapmamanız durumunda bu eğitimlerin faydasını görmeniz mümkün değildir. Online eğitimler sonrasında eğitmen desteği bir sonraki derse kadar devam edecek ve eğer ki bu duraksama ya da problem olursa anında destek sağlanacaktır.


Artık keman kursu İzmir yazımızı burada noktalıyoruz. Yazımızda detaylı olarak her şeyi açıklamaya çalıştık ancak İzmir keman kursu hakkında aklınızda en ufak bir soru işareti bile varsa bize iletişim adreslerimizden ulaşım sağlayarak çekinmeden her sorunuza doğru yanıtları alabilirsiniz! Dilerseniz online keman kursu da alabilirsiniz. Müzikli günler dileriz…