piyano kursu - İzmir Piyano Kursu
Piyano, müziğe başlangıç aşamasında profesyoneller tarafından tavsiye edilen ilk enstruman olma özelliğini taşımaktadır. Siz de artık günlük koşuşturmalara kısa bir ara vermek, hobinize ve sevdiğiniz uğraşlara vakit ayırmak, ayrıca piyanonun eğlenceli dünyasında kendinize bir yer edinmek istiyorsanız ihtiyaçlarınızın tamamını piyano kursu İzmir ile karşılayabilirsiniz!

Piyano hem her müziğe uyum sağlayan bir yapısının olmasından hem de müzik ve ritm kulağının gelişimine inanılmaz fayda sağlamasından dolayı en popüler enstrumanlar arasında yer almaktadır. Şık ve göz alıcı yapısı piyanoyu daha da çekici hale getiren bir unsur olsa da kolay ve eğlenceli bir öğrenim modelinin olması piyanoyu ilk tercih sebebi yapmaktadır.

Eğer ki iyi bir eğitimle iyi bir çalışma düzenini harmanlarsanız siz de hiç zorlanmadan 1-2. ayın sonunda seviyenize uygun piyano eserlerini yavaş yavaş çalmaya başlayabilirsiniz. ‘’1-2 ayda da parça çalınır mı, yok artık?!’’ diye düşünmeden, ders sonrasında egzersiz yaparak diğer onlarca piyano kursu İzmir öğrencimiz gibi sizde sonucu kendi gözlerinizle görebilirsiniz!

Ayrıca bu konuda tereddütünüz varsa, piyano çalmanın aşamalarını merak ediyorsanız ya da piyano hakkında sorularınıza cevap verebilecek bir profesyonel arıyorsanız 0530 290 14 71 numaralı telefondan bize ulaşarak ücretsiz deneme dersi randevusu oluşturabilir, hem piyano kursu İzmir eğitmenlerimizle tanışıp hem de tüm sorularınızın cevabına ulaşabilirsiniz.

Şimdi gelelim piyano dersinde nasıl %100 Öğrenme Garantisi sunduğumuzu anlatmaya;

İzmir Piyano Kursu İçin Neden Yüzde Yüz Sanat?

piyono kursu izmir icin neden yuzde yuz sanat - İzmir Piyano Kursu

 • Profesyonel eğitmenlerle oluşturan kişisel yol haritası sayesinde %100 Öğrenme Garantisi!
 • Haftanın 7 günü sabah 9’dan akşam 11’e kadar istenilen gün ve saatte ders alma imkanı.
 • Önceden gün saat belirlenmesi durumunda sanat merkezinde ücretsiz ve sınırsız pratik imkanı.
 • Sıfır ya da 2. el piyano alımında ücretsiz danışmanlık hizmeti.
 • En uygun piyano kursu İzmir fiyatları.
 • Alanında uzman ve deneyimli eğitmenlerden ders alma fırsatı.
 • Tüm toplu taşıma araçlarıyla İzmir’in her yerinden kolay ulaşım imkanı.
 • Yıl sonu konserleri, sosyal etkinlikler ve çok daha fazlası!

İzmir’de Piyano Kursu ile İlgili Tüm Detaylar!

Yüzde Yüz Sanat’ın İzmir, Karşıyaka’da sunduğu piyano kursuna dair tüm merak ettiklerinizi aşağıda bulabilirsiniz.

İzmir Karşıyaka Piyano Kursunda Neler Öğretiliyor?

piyona kursu egitimlerinde hangi konular ele aliniyor - İzmir Piyano Kursu

 • Piyanoda doğru duruş pozisyonu ve el duruşu.
 • Sağ ve sol elin koordineli şekilde çalışmasını kolaylaştıracak egzersizler.
 • Nota temelli öğrenimle kursa ara verilse bile sürdürebilinir bir ilerleyiş.
 • Başlangıç aşamasına uygun eser ve popüler şarkıların çalınması.
 • Parmak hızlandırma ve kuvvetlendirme etütleri.
 • Armoni ve eşlik çalışmaları.
 • İleri düzey şarkıların ve etütlerin çalınması.
 • Yüzde Yüz Sanat orkestrasında ve gruplarında yer alarak toplu çalma becerisinin gelişimi.

NOT: Yukarıdaki aşamalar standart bir ilerleyişte yer alan basamaklar olup, süreç öğrencinin isteği ve hedefleri doğrultusunda değiştirilmektedir. Ayrıca eğitimlerimizde öğretilen konular yazılı, görsel ve işitsel olarak desteklenip 360 derece bir destek alındığından dolayı, ders almış olan ve almaya devam eden öğrencilerimizde %100 Başarılı sonuçlar elde etmekteyiz.

İzmir Piyano Kursunun Gün ve Saatleri Nasıl Belirleniyor?

Yüzde Yüz Sanat’ta yılın 365 günü faaliyetler devam etmekte olup, müsait gün ve saat belirlemeleri ders alacak kişinin programına göre yapılmaktadır. Bu yüzden yalnızca isteklerine zaman ayarlayabilenlere değil aynı zamanda kısıtlı süre zarfında boşluğu olan herkese de sabah 9’dan akşam 11’e kadar her gün sürdürülebilir bir piyano eğitimi deneyimi yaşatmaktayız!

Piyano Kursunun Standart Ders İşleyişi Ne Kadar ve Süre Yeterli mi?

Yüzde Yüz Sanat olarak öğrencilerimize tavsiye etmiş olduğumuz ideal ders süreci haftada 1 gün 1 ders, ayda toplam 4 ders birebir işleyişe sahip olan modellemedir. Bu süre size az gibi gözükse de derslerde öğretilen konuların tekrarı ve fiziksel olarak oturması için belli bir süre geçmesi gerekmektedir.

Ders dışında kalan 6 günün tamamında ya da belli zamanlarında pratik yaparak çok hızlı bir şekilde piyano çalmayı öğrenebilirsiniz. Eğer ki ilk aydan sonra ders sayısının yetersiz geldiğini gözlemlerseniz (ki böyle bir durumunda aşamalar yoğunlaştırılır ve ek derse ihtiyaç büyük oranda ortadan kalkar.) aldığınız ders sayısında artış sağlayabilirsiniz.

Herkes Piyano Çalabilir mi?

piyano kursu herkes piyona calabilir mi - İzmir Piyano Kursu

Elbette ‘’isteyen’’ herkes piyano çalabilir. Bu konuda isteyen kelimesinin altını çizmemizim sebebi isteyip, piyano öğrenmenin gerektirdiği çalışmayı yapan ve piyano öğrenmeye gereken özeni gösteren kişileri kastetmemizden kaynaklanmaktadır. Yetenekli olmak her anlamda katkı sağlayan bir unsur olsa da sağladığı fayda çalışmanın yanında oldukça azdır.

Her ne öğrenecek olursanız olun yetenekli olmasanız da yeteri kadar azimli olup çalışırsanız istediğiniz şeyi mutlaka elde eder ve çalışmanızın meyvesini yersiniz. Eğer ki siz de gerçekten piyano çalmayı öğrenmek istiyor ve bu işin gerekliliklerini yapmaya hazırım diyorsanız o zaman %100 Sanat ile tüm ihtiyaçlarınıza gereken karşılığı alabilirsiniz!

Piyano Çalmak Kaç Ayda Öğrenilir?

Bu süre tamamen çalmak istediğiniz esere, yaptığınız ön pratiğe göre değişmektedir. Ancak ders sonrasındaki yapacağınız çalışmaları sıklaştırarak ve nota eğitimine gereken önemi vererek ortalama 2-3 ay içerisinde ilk eserinizi çalabilir ve sonrasında belirlenen programla birlikte repertuvarınızı yavaş yavaş genişletebilirsiniz.

Ayrıca youtube üzerinden öğrencilerimizin performanslarına ulaşabilir ve bu performanslarını kaçıncı aylarında sergilediklerini kendiniz de görebilirsiniz. Ayrıca piyano kursu İzmir faaliyetlerimize katılıp hiç eser çalmayan öğrencimiz olduğunu da belirtmeden geçmeyelim. Kısacası ben pratiğe varım diyorsanız o zaman kemerlerinizi takın çünkü %100 anlayarak öğreneceğiniz ve hızlandırılmış piyano dersleri sizi bekliyor!

İzmir Piyano Kursunda Hangi Müzik Türleri Öğretiliyor?

Derslerde öğretilecek tarzı öğrencimizin beğenisi durumunda netleştiriyor ve tamamen buna uygun bir program hazırlıyoruz. Ancak gereken teknik alt yapıyı (egzersizler, nota eğitimi vb.) klasik müzik eğitimi üzerine kurguluyor, alt yapı iyice oluşturulduktan sonra istenilen müzik tarzında eserlere rahatlıkla yönelebiliyoruz.

Ayrıca temel aşama sağlıklı bir şekilde tamamlandıktan sonra istenilen tarza uygun armoni, süsleme vb. çalışmalarla bu alanı destekliyor ve kusursuz bir çalım deneyiminin ortaya çıkmasını sağlıyoruz. Detaylı süreç bilgisi için ücretsiz deneme derslerimize katılarak piyano kursu İzmir eğitmenlerimizden bilgi alabilirsiniz.

Yüzde Yüz Sanat İzmir Piyano Kursunda Hangi Seviyeye Uygun Piyano Eğitimi Veriliyor? İleri Seviye Piyano Dersleri Veriliyor mu?

Yüzde Yüz Sanat İzmir piyano kursuna başlayacak kişilerin öncelikle seviyesi eğitmenler tarafından belirlenir. Ardından kursiyerin sahip olduğu seviyeye uygun bir eğitim programı geliştirilir. Dolayısıyla Yüzde Yüz Sanat’ta başlangıç seviye piyano kursu da, ileri seviye piyano kursu da bulmanız mümkündür.

Piyano Kursunda Nota Öğrenmeye Gerek Var mı?

Eğer ki nota öğrenmeye çok karşıysanız tabi ki ezber yoluyla da piyano çalabilirsiniz. Ancak bu yalnızca size bir kaç eser çalmanızı sağlayacak ve ileriye dönük alacağınız faydayı minimuma düşürecektir. Piyano kursu İzmir olarak derslerde gereken nota bilgisi size aktarılmaktadır ve aslında nota öğrenmek düşünüldüğünden bile kolaydır. Yalnızca derslerde öğrendiklerinizi günlük 5-10 dakika aralığında tekrar ederek piyano üzerindeki tüm notaları aşama aşama öğrenebilirsiniz.

Böylece hem olası bir eğitime devam edememe durumunda çalmak istediğiniz parçaları kimseden destek almaya gerek kalmadan çalabilir, aynı zamanda parmaklarınızı hızlandırmak ve kuvvetlendirmek için gereken etütleri de eksiksiz bir şekilde çalabilirsiniz. İzmir piyano kursu eğitmenleri olarak bizim tavsiyemiz öğrendiğiniz bilgilerin kalıcı olması açısından kesinlikle nota üzerine kurulu bir eğitim desteği almanız yönünde olacaktır.

Piyano Almadan Piyano Kursuna Gitmem Mümkün mü?

Çalınacak müzik aleti her ne olursa olsun ilerleyiş için temel öncelik pratiktir. Eğer ki ders sonrasında da çalışmalarınızı sürdürebileceğiniz bir piyanonuz yoksa üzülmeyin! Yüzde Yüz Sanat’ta bulunan bütün piyano, metot vb. ders işleyişine yardımcı olacak materyallerin tamamını ücretsiz olarak kullanabilirsiniz.

Ferah dersliklerimizde saat sınırı olmadan istediğiniz kadar çalışabilir ve aynı zamanda piyano kursu İzmir eğitmenlerimizin boş vakitlerinde takıldığınız yerlerde destek isteyebilirsiniz. Yalnızca unutmadan hatırlatalım, eğer ki çalışmaya geleceğiniz gün ve saati öncesinden bildirmezseniz sınıflarımızın dolu olmasından kaynaklı boşta kalabilirsiniz.

Bu yüzden pratik yapmaya gelmeden 1 gün önce mutlaka derslik durumunu sorgulamanızı ve bu doğrultuda plan oluşturmanızı tavsiye ediyoruz. Ayrıca çalışmaktan yorulduğunuzda dinlenme alanında çay-kahve ya da soğuk içeceğiniz sizi bekliyor olacak. O zaman ne duruyorsun? Haydi hemen çalışmaya!

Piyano Pahalı mı? Piyano Fiyatları Ne Kadar?

Piyano bir çok enstrümana göre daha pahalı bir müzik aletidir. Ancak başlangıç aşamasında piyano alacak bütçeniz yoksa bile 5 oktavlık orglarla gereken eğitimi alabilir, seviyenizi ilerlettikten sonra bütçenize uygun bir piyano alabilirsiniz. Piyano fiyatları pahalı olsa da hem bütçe dostu hem de gayet kaliteli 2. el piyanolar bulunmaktadır.

Eğitmenlerimizden 2. el piyanolarla ilgili detaylı bilgi edinerek ve hem uzun yıllar sorunsuz kullanabileceğiniz hem de sesi ve görüntüsünü beğendiğiniz kaliteli bir piyano satın alabilirsiniz. Ortalama fiyatlarsa 2. elde 1.000 – 3.000 TL aralığında değişmektedir. Piyasayı yakından takip ederek zaman zaman daha aşağıda fiyatlara da piyano bulmanız mümkündür.

Hangi Piyano Alınmalı? Piyano Satın Alırken Yardımcı Oluyor musunuz?

Doğrudan piyano satışımız maalesef ki bulunmamaktadır. Ancak öğrencilerimize indirim sağlayan pek çok mağazadan istediğiniz piyanoyu piyasanın çok daha aşağısında fiyatlara almanız mümkündür. Ayrıca bu anlamda piyano kursu İzmir eğitmenlerimizin de fikrini alarak hem hesaplı hem de güzel tonlar elde edebileceğiniz bir piyano satın alabilirsiniz.

Piyano Çalmanın Yaşı Var mı? Yetişkinler İçin Piyano Çalmak Mümkün mü?

piyano calma yasi kac izmir piyano kursu - İzmir Piyano Kursu

Ne piyano çalmanın ne de bir sanat dalıyla uğraşmanın yaşı olmaz. Sanat her yaşta, her istenilen zamanda öğrenilebilecek, deneyimlenebilecek bir uğraştır. Piyano kursu İzmir eğitimlerine katılımda yalnızca minimum yaş sınırı bulunmakta olup, ileri yaşta bulunan katılımcılar için hiç bir kısıtlama bulunmamaktadır.

Küçük yaş gruplarındaki yaş sınırı tamamen fiziksel sebeplere dayanmakta olup, ilerleyen süreçte hem çocuğun piyanodan soğumaması hem de kas gelişiminin olumsuz yönde etkilenmemesi içindir. Bu yüzden piyano derslerine katılacak kişinin 3+ yaş grubu içerisinde olmasını tavsiye etmekteyiz.

Yüzde Yüz Sanat İzmir’de Özel Piyano Kursu Mu Var mı? Avantajları Neler?

Yüzde Yüz Sanat İzmir’de birebir piyano kursu bulunmaktadır. Bireysel piyano kursunu seçmeniz, daha hızlı ilerlemek ve daha fazla verim almak adına size fayda sağlayabilir. Ancak bu noktada ufak bir detay unutmamalı: Her birebir piyano kursu alan, grup piyano kursuna katılanların tamamından daha hızlı piyano çalmayı öğrenir diye bir kaide yoktur. Avantajları iyi kullanmak ve dezavantajların etkisini ortadan kaldırmak her zaman bizim elimizdedir.

Bireysel Piyano Eğitiminin Avantajları

 • Kişiye özel çalışma programı.
 • Tek bir kişiye ayrılan geniş vakit.
 • Hedeflenen noktaya daha kısa sürede ulaşma imkanı.
 • Birebir özel destek, esnek ders gün-saatleri.
 • Daha etkin konsantrasyon ve odak ortamı.

Yüzde Yüz Sanat İzmir’de Grup Piyano Kursu Var mı? Avantaj ve Dezavantajları Neler?

Yüzde Yüz Sanat İzmir piyano kursunda grup piyano kursları bulunmaktadır. Sosyalleşme amacı ile ve yeni insanlarla tanışarak ortak payda da bir piyano eğitimi almak ise grup derslerimizi tercih edebilirsiniz. Düzenli bir çalışma programına uymanız halinde, grup piyano kursları ile de hızlı bir şekilde ilerlemeniz mümkündür.

Grup Piyano Dersinin Avantajları

 • Sosyal bir ortam.
 • Grup şeklinde müzik icra edebilme becerisi kazanma.
 • Farklı öğrenim yöntemlerini görerek, değerlendirme yapabilme fırsatı.
 • Aynı amacı paylaşan kişilerle alınan eğitim sayesinde motivasyon artışı.
 • Daha hesaplı İzmir piyano dersi ücretleri.

Grup Piyano Kursunun Dezavantajları

 • İlerleme sürecinin daha yavaş ilerlemesi.
 • Gruptaki toplu ortamdan dolayı odak ve konsantrasyon problemi.
 • Bireysel eğitimlere göre daha az süreye sahip olunması.

Yüzde Yüz Sanat’ta Deneme Piyano Kursu Veriliyor mu?

İzmir piyano kursumuzda deneme piyano dersleri verilmektedir. Deneme piyano dersi sayesinde kursiyerler hocaları ile tanışırlar, ortamı görürler. Ek olarak hocaları yaptığı değerlendirmeler neticesinde, kursiyerin hangi seviyeden kursa başlamasının daha faydalı olacağını belirler.

Yüzde Yüz Sanat’ta İzmir Piyano Kursu Fiyatları Ne Kadar?

İzmir piyano kursu fiyatları birçok faktöre bağlı olarak değişkenlik göstermektedir. Piyano kursu fiyatlarını etkileyen en önemli faktörlerden bir tanesi, piyano dersinin grup olarak mı, bireysel olarak mı yoksa online olarak mı alınacağıdır. Piyano dersi fiyatlarını belirleyen bir diğer önemli etmen ise, haftada alınmak istenen ders saatidir. İzmir’de piyano kursu fiyatları ile ilgili daha fazla bilgi almak için bizlerle iletişime geçebilirsiniz.

Yüzde Yüz Sanat Nerede? Ulaşımı Kolay mı?

Kesinlikle evet. İzmir’in neresinde olursanız olun sanat merkezimize toplu taşıma araçlarının tamamıyla kolayca ulaşabilirsiniz. Sanat merkezimize Karşıyaka’nın dışında Buca, Gaziemir, Narlıdere, Bornova gibi bir çok ilçedende yoğun katılım ve talep olmaktadır. Detaylı yer tarifi için bize whatsapptan yazarak konum bilgisi alabilirsiniz.