Keman öğrenmek, iyi bir eğitmen desteği alındığında ve düzenli pratik yapıldığında aslında düşünüldüğünden bile kolay ve eğlenceli! Keman kursu İzmir ile keman çalma sürecinizi hızlandırabilir ve en doğru şekilde keman çalmayı öğrenebilirsiniz! Nasıl mı? Hemen anlatmaya başlamadan önce bir bilgiyi paylaşalım;

keman kursu - Keman Kursu İzmir

Eğer ki aklınızda keman çalmak için parmaklarım uygun mu, bu yaştan sonra keman çalınır mı, keman çalmanın avantajları neler gibi konularla ilgili sorularınız varsa, 0530 290 14 71 numaralı telefondan bize ulaşarak hemen ücretsiz deneme dersi randevusu oluşturabilir ve tüm sorularınıza en detaylı cevapları uygulamalı olarak alabilirsiniz!

Ücretsiz deneme dersi sayesinde hem keman kursu İzmir eğitmenlerimizle birebir olarak tanışabilir, hem de uygulamalı olarak keman derslerinde neler yapıldığını görerek, yapabileceklerinizi yakından keşfedebilirsiniz. Gelelim Yüzde Yüz Sanat ailesi olarak keman eğitiminde sunduğumuz ayrıcalıkları ve süreci hızlandırmak için yaptıklarımıza;

Keman Kursu İzmir için Neden Yüzde Yüz Sanat?

keman kursu izmir icin neden yuzde yuz sanat - Keman Kursu İzmir

 • Haftanın 7 günü sabah 9’dan akşam 11’e kadar ders alabilme imkanı.
 • Teknik donanıma sahip sınıflarda ücretsiz pratik yapma fırsatı ve ücretsiz enstruman kullanımı.
 • Tamamen kişiye özel oluşturulan hedef odaklı program sayesinde %100 Öğrenme Garantisi!
 • Her dönemde aktifleşen farklı kampanyalarla İzmir’in en indirimli keman kursu.
 • Alanında uzman eğitmen kadrosuyla birlikte en kaliteli eğitim desteği.
 • Karşıyaka çarşının içinde bulunan merkezimize metro, tramvay, otobüs, dolmuş ve vapur gibi tüm toplu taşıma araçlarıyla çok hızlı ulaşım imkanı.
 • Yıl sonu konserleri ve öğrenci orkestralarının dışında, dışarıda gerçekleştirilen çeşitli etkinliklerle sosyalleşme, güzel dostluklar kurma fırsatı.

İzmir Keman Kursu Hakkında Tüm Detaylar!

izmir keman kursu - Keman Kursu İzmir

1.  İzmir Keman Kursuyla, Keman Çalmayı Ne Kadar Sürede Öğrenebilirim?

Keman öğrenme süresi bir çok değişken faktörle bağlantılıdır. Herkesin gelmek istediği seviye ve çalmak istedikleri eserler farklılık gösterdiği için bu soruya net bir cevap verilememektedir. Ancak haftalık alınan 1 dersin dışında günlük yapılacak 30 dakikalık egzersizlerle, 1-3 ay arasında başlangıç seviyesi şarkıları çalmaya başlayabilir ve temel seviye keman eğitimini tamamlayarak, ileri düzeye geçiş yapabilirsiniz.


2.  İzmir Keman Dersleriyle Neler Öğreneceğim?

 • Keman tutuşu ve yay egzersizleriyle sağlam temel oluşturma.
 • Kemanda nota yerlerini daha kolay bulmanızı sağlayacak egzersizlerin pratiği.
 • Çalınmak istenen parçaların belirlenmesi ve şarkı çalma sürecine geçiş.
 • Keman akordu ve bakımının nasıl yapılacağının öğrenilmesi.
 • İleri düzey teknik ve şarkıların çalışılması.
 • Yukarıda belirttiğimiz aşamalar tamamen öğrencinin hedeflerine göre çeşitli egzersiz ve öğrenim yöntemleriyle desteklendiğinden dolayı %100 başarı elde edilebilmektedir!

3. İzmir Keman Kursunda Hangi Gün ve Saatlerde Ders Alabilirim?

‘’Çok yoğun bir çalışma programım var, öğrenciyim ve ders saatlerimi ayarlamakta güçlük çekerim, vardiyam haftalık olarak belirleniyor bu yüzden ders alamam’’ gibi sorunları, haftanın 7 günü ders alabilme imkanımız ve geniş ders saati aralıklarımız sayesinden ortadan kaldırıyor, kursun gün ve saatlerini tamamen öğrencilerimizin müsaitlik durumuna göre oluşturuyoruz.

Sizde Yüzde Yüz Sanat’la birlikte zorlanmadan hobilerinize vakit ayırabilir ve çalma hayali kurduğunuz o parçaları çalmak için gereken ilk adımı atabilirsiniz! Üstelik her gün sabah 9, akşam 11 aralığında sanat merkezimize gelerek ücretsiz pratik yapabilirsiniz.


4. Keman Derslerine Gelirken Keman Getirmek Zorunlu mu?

Keman kursu İzmir olarak standart ders işleyişimiz bireysel keman derslerinde haftada 1 gün 1 ders, ayda toplam 4 ders olarak, grup keman eğitimlerimizde haftada 1 gün 2 ders, ayda toplam 8 ders şekilde 2-4 arası kursiyerle gerçekleştirilmektedir. Öğrencilerimizin talepleri doğrultusunda ders saatleri arttırılabilmektedir.


5. Keman Kursu Dersleri Kaç Saat Sürmekte? Haftada Kaç Gün Ders Verilmekte?

Keman kursu İzmir olarak standart ders işleyişimiz bireysel keman derslerinde haftada 1 gün 1 ders, ayda toplam 4 ders olarak, grup keman eğitimlerimizde haftada 1 gün 2 ders, ayda toplam 8 ders şekilde 2-4 arası kursiyerle gerçekleştirilmektedir. Öğrencilerimizin talepleri doğrultusunda ders saatleri arttırılabilmektedir.


keman kursu boyunca neler ogrenecegim - Keman Kursu İzmir

6. Keman Kursu Ders İçeriğinde Neler Var? Kurs Boyunca Neler Öğreneceğim?

İzmir keman kursunda öğreneceklerinizi belli başlı başlıklar altında aşağıdaki gibi sıralayabiliriz:

 • Temel müzik ve nota eğitimi.
 • Keman çalarken tutuş, duruş ve denge.
 • Keman yayının kullanılması
 • Parmak egzersizleri
 • Çift ses çalışmaları
 • Akor çalışmaları
 • Yay teknikleri
 • Grup dinletileri için hazırlık çalışmaları

7. Yüzde Yüz Sanat Keman Kursunda Hangi Seviyeye Uygun Keman Eğitimi Veriyor? İleri Seviye Keman Kursu Eğitimi Var mı?

ileri seviye keman kursu egitimi - Keman Kursu İzmir

Yüzde Yüz Sanat’ın keman kursunda başlangıç, orta ve ileri düzey gibi her seviyeye uygun keman eğitimi verilmektedir. Yapılan ilk derste kursiyerler ile hocalar tanışır ve deneme dersi yaparlar. Kursiyerin seviyesi hocalar tarafından bu esnada ölçülür. Kursiyerin seviyesine göre keman eğitimi planlaması yapılır.


8.  Yüzde Yüz Sanat’ta Çocuklar için Keman Kursu Var mı?

Keman çalmanın alt ya da üst yaş sınırı bulunmamaktadır. Tıpkı yetişkinler için sunduğumuz keman kursları gibi çocuklar için verdiğimiz keman kursları da mevcuttur.


9. Hızlı Keman Öğrenebilmek için Haftada Kaç Saat Keman Kursuna Gitmem Gerekir?

Aslında başlangıç aşamasında ders sayınızı arttırmanıza hiç gerek yok. Haftalık alacağınız 1 dersin, geri kalan günlerde tekrarını yapmanız ve o derste gördüğünüz konuları eksiksiz olarak tamamlamanız durumunda zaten çok hızlı bir şekilde keman çalmayı öğrenebilirsiniz. Ancak ilerleyen seviyelerde daha fazla desteğe ihtiyacınız olduğunu hissetmeniz durumunda, ders saatinizde artış sağlayabilirsiniz.


10. Keman Çalmayı Kaç Ayda Öğrenirim?

Keman öğrenme süresi bir çok değişken faktörle bağlantılıdır. Herkesin gelmek istediği seviye ve çalmak istedikleri eserler farklılık gösterdiği için bu soruya net bir cevap verilememektedir. Ancak haftalık alınan 1 dersin dışında günlük yapılacak 30 dakikalık egzersizlerle, 1-3 ay arasında başlangıç seviyesi şarkıları çalmaya başlayabilir ve temel seviye keman eğitimini tamamlayarak, ileri düzeye geçiş yapabilirsiniz.


11. Keman Kursunda Nota Eğitimi Veriliyor mu?

Keman kursu İzmir olarak yalnızca keman derslerinde değil, genel olarak bütün enstruman derslerinde nota odaklı eğitim anlayışını desteklemekteyiz. Bu durum öğrencinin talebine göre değişebilse de nota öğrenmek dersleri bıraksanız bile süreci kendiniz yönetebilir hale gelebilmeniz açısından aşırı önemlidir.

Bu yüzden nereden keman eğitimi alırsanız alın kesinlikle ezbere değil, notalı ve metoda dayalı bir öğrenim yolu izlemeniz gerektiği unutmayın. Ayrıca derslerde öğretilen temel nota bilgisinin yanı sıra Yüzde Yüz Sanat olarak gerçekleştirdiğimiz ücretsiz teori derslerine katılarak nota okuma seviyenizi daha da ileriye taşıyabilirsiniz!


bireysel keman kursu ve grup keman kurslari - Keman Kursu İzmir

12. Bireysel Keman Kursu Var mı? Avantajları Neler?

Yüzde Yüz Sanat’ta bireysel keman kursu verilmektedir. Eğer ki daha kısa bir sürede daha hızlı ilerlemek ve birebir şekilde bir eğitmen desteği arıyorsanız bireysel keman dersi İzmir eğitimlerimize katılabilir, hedeflediğiniz yere daha kolay ulaşabilirsiniz.

Bireysel Keman Eğitiminin Avantajları

 • Kişiye özel çalışma programı.
 • Tek bir kişiye ayrılan geniş vakit.
 • Hedeflenen noktaya daha kısa sürede ulaşma imkanı.
 • Birebir özel destek, esnek ders gün-saatleri.
 • Daha etkin konsantrasyon ve odak ortamı.

13. Grup Keman Kursu Var mı? Avantaj ve Dezavantajları Neler?

Yüzde Yüz Sanat’ta grup keman kursu da verilmektedir. Sosyalleşme amacı ile ve yeni insanlarla tanışarak ortak payda da bir keman eğitimi almak ise grup derslerimizi tercih edebilirsiniz.

Grup Keman Dersinin Avantajları

 • Sosyal bir ortam.
 • Grup şeklinde müzik icra edebilme becerisi kazanma.
 • Farklı öğrenim yöntemlerini görerek, değerlendirme yapabilme fırsatı.
 • Aynı amacı paylaşan kişilerle alınan eğitim sayesinde motivasyon artışı.
 • Daha hesaplı keman dersi İzmir ücretleri.

Grup Keman Kursunun Dezavantajları

 • İlerleme sürecinin daha yavaş ilerlemesi.
 • Gruptaki toplu ortamdan dolayı odak ve konsantrasyon problemi.
 • Bireysel eğitimlere göre daha az süreye sahip olunması.

14. Keman Kursuna Giden Öğrencilerin Yaş Aralığı Nedir?

Yüzde Yüz Sanat bünyesinde aktif olarak keman dersi alan öğrencilerimizin yaşları 6 ile 58 arasında değişiklik göstermektedir. Ancak daha öncesinde de bizden kurs almış 5-64 yaş aralığında da öğrencilerimiz bulunmaktadır. Unutmayın istediğiniz bir hedefe varmanın, hobilerinizle ilgilenmenin ve hayallerinizi gerçekleştirmenin yaşı olmaz!


15. İzmir Keman Kursu, Yüzde Yüz Sanat’ın Öğrencilerine Sunduğu Kurs Avantajları Neler?

İzmir keman kursumuza katılan öğrencilerimiz için ayrı ders odaları bulunmaktadır. Bu odalarda ders saatleri dışında diledikleri zaman prova yapabilmektedirler. Dileyenler, diğer müzik enstrümanları çalan kursiyerlerle ders dışında grup çalışması yapabilir ve keman öğrenme süreçlerini daha eğlenceli hale getirebilirler. 


16. İzmir’de Keman Fiyatları Ne Kadar? Keman Satın Almak İsteyenlere Yardımcı Oluyor musunuz?

izmir en uygun fiyatli keman kursu - Keman Kursu İzmir

Eğer ki eğitim sürecinizi devam ettirirken sorun yaşamayacağınız, orta kalite bir keman arıyorsanız günümüzdeki kura göre yaklaşık 300-350 TL gibi bir miktarı gözden çıkarmanız gerekmektedir. Bu fiyatın aşağısında da kemanlar bulunabilse dahi bu kemanların malzeme kalitesi, ses ve kullanım açısından oldukça düşük kalite olduğu belirtmek isteriz.

Böyle bir keman satın almanız durumunda ilerleyen süreçte çıkan sesler sizi tatmin etmeyeceği için kemandan uzaklaşabilir ya da kemanla ilgili sık sorun yaşamanızdan dolayı kemandan soğuyabilirsiniz. Böyle bir durum yaşamamak için hem beğendiğiniz hem de bütçenize uygun bir keman satın almanız en doğru hareket olacaktır.

BONUS! Eğer ki nasıl bir keman almam gerektiği konusunda kararsızım diyorsanız, keman kursu İzmir eğitmenlerimizi arayarak ücretsiz enstruman satış danışmalığı hizmeti alabilir ve kendinize en uygun seçenekleri değerlendirerek, kaliteli bir keman satın alabilirsiniz. Bunun için bize iletişim sayfamız aracılığıyla ulaşmanız yeterli olacaktır!


izmir keman kursu yuzde yuz sanat nerede - Keman Kursu İzmir

17. İzmir Keman Kursu Yüzde Yüz Sanat Nerede? Ulaşımı Kolay mı?

Keman kursumuz İzmir Karşıyaka’da, tam çarşının göbeğinde bulunmaktadır. Bu yüzden sanat merkezimize rahatlıkla vapur, tramvay, metro, dolmuş, otobüs gibi toplu taşıma araçlarıyla ulaşabilir, keman kursu İzmir Karşıyaka hizmetimizden kolaylıkla yararlanabilirsiniz.


18.  İzmir Yüzde Yüz Sanat’ta Keman Kursu Fiyatları, Aylık Ders Ücretleri Ne Kadar?

İzmir keman kursu fiyatları birçok faktöre bağlı olarak değişkenlik göstermektedir. Keman kursu fiyatlarını etkileyen en önemli faktörlerden bir tanesi, keman dersinin grup olarak mı, bireysel olarak mı yoksa online olarak mı alınacağıdır. Keman dersi fiyatlarını belirleyen bir diğer önemli etmen ise, haftada alınmak istenen ders saatidir. İzmir’de keman kursu fiyatları ile ilgili daha fazla bilgi almak için bizlerle iletişime geçebilirsiniz.


19.  İzmir Keman Kursunuzda Deneme Keman Dersi Var mı?

İzmir keman kursumuzda deneme keman dersleri verilmektedir. Deneme keman dersi sayesinde kursiyerler hocaları ile tanışırlar, ortamı görürler. Ek olarak hocaları yaptığı değerlendirmeler neticesinde, kursiyerin hangi seviyeden kursa başlamasının daha faydalı olacağını belirler.

izmir keman kursu fiyatlari - Keman Kursu İzmir

Online Keman Kursu İçin Yüzde Yüz Sanat

Yüzde Yüz Sanat bünyesinde dilerseniz online keman derslerine de katılım gösterebilirsiniz. Yüzde Yüz Sanat olarak bir çok şehir dışından başvuru almaktayız ve artık bu talepleri tam anlamıyla karşılayabilmek adına online keman kursu eğitimlerimizi aktif etmiş bulunmaktayız. İster şehir dışında isterseniz yurt dışında olun istediğiniz gün ve saatte siz de keman eğitimi alabilir, hem zamandan tasarruf sağlayıp hem de evinizin konforunda keman öğrenebilirsiniz!

Sanat mesafe tanımaz diye düşünüyorsanız %100 öğrenme garantisi sunduğumuz İzmir keman kursu faaliyetimiz tam size göre! Şimdi de biraz online keman dersi almanın avantajları neler, sahip olmanız gerekenler neler kısaca açıklayalım;

1. Online Keman Eğitimi Var mı? Faydaları Nedir?

 • Tamamen kendinize uygun gün ve saatte ders işleme kolaylığı.
 • Sabah 08:00’dan Gece 00:00’a kadar geniş saat aralığı.
 • Eğitmenlerimiz keman metotları, eserleri ve videolarıyla ilgili tüm dijital arşivine ücretsiz erişim.
 • Eğitmenlere ve sanat merkezine 7/24 ulaşım imkanı.
 • Derslere başlamadan önce yapılacak ön görüşmeyle birlikte kişiye özel program hazırlanması.
 • İşlenen derslerin Hd video kalitesinde öğrenciye aktarılması.
 • Sürecin sürekli kontrolü.

2. Online Keman Kursu için Kullanılan Programlar Neler?

 • Skype
 • Google Hangouts
 • Facebook Görüntülü Arama Servisi

Yukarıdaki programlara ek olarak iyi bir mikrofon ve kameranızın bulunması işlenecek dersin kalitesini arttıracak bir diğer unsurdur. Bu basit düzey ekipman ve yazılımlara sahip olan herkes istinasız olarak keman kursu İzmir avantajlarından online olarak yararlanabilmektedir.


3. Online Keman Kursu, Fiziksel Kurslar Kadar Fayda Sağlar mı?

Evet, eğer ki fiziksel eğitimde uygulanması gereken pratik aşamasını online aldığınız eğitimlerde de sürdürürseniz kesinlikle faydalı. Ancak pratik yapmamanız durumunda bu eğitimlerin faydasını görmeniz mümkün değildir. Online eğitimler sonrasında eğitmen desteği bir sonraki derse kadar devam edecek ve eğer ki bu duraksama ya da problem olursa anında destek sağlanacaktır.

4. Online Keman Kursu Ücretlerini Nasıl Ödeyeceğim?

Sitemiz 264 Bit SSL sertifikası ile korunmaktadır. Yani yapacağınız her türlü satın alma işlemi direkt bankanız ve sizin aranızda gerçekleşmekte, hiç bir kişisel veriniz bizimle paylaşılmamaktadır. Ayrıca ödemeler online kursumuzda ilk ay ders başı alınmaktadır.