Online keman kursu ile %100 Öğrenme Garantili eğitimlere hazır mısınız? Cevabınız evet ise Yüzde Yüz Sanat ailesine katılma zamanınız gelmiş demektir. 🙂

Geçirdiğimiz şu zorlu pandemi sürecinde biraz kendimize vakit ayırmak, sosyalliğimizi arttırmak artık öncekinden daha büyük önem taşıyor. Hem zihinsel hem de fiziksel yorgunluğumuzu atmak için müzikten iyisi var mı? Bizce yok.

O zaman gelin bu süreci beraber güzelleştirelim ve istekleriniz için birlikte ”ilk” adımı atalım. Şimdi birazda Yüzde Yüz Sanat’tan ders almanın avantajlarını anlatmaya başlayalım;

online-keman-dersionline keman dersi - Online Keman Kursu | En İyi Online Keman Dersleri

Online Keman Dersleri | Yüzde Yüz Sanat 

%100 Öğrenme garantisi.

Tamamen profesyonel ekipmanlarla gerçekleştirilen yüz yüze ders deneyimi.

– Haftanın her günü 10:00-24:00 saatleri arasında ders alma imkanı.

– Konservatuar mezunu, pedegojik formasyonlu eğitmen kadrosu.

– Ders sonrasında videolu kayıtlarla ekstra destek.

– Haftanın her günü 7/24 iletişim imkanı.

– Tamamen kişiye özel hazırlanan çalışma programları.

– %100 Memnuniyet.

İnternetten Keman dersi almayı düşünen herkesin aklında illa ki soru işaretleri oluşmaktadır. Bunlar çok normal olmakla beraber, yanıtını aldıktan sonra kişinin doğru kararı vermesini sağlar. Online keman dersi yurtdışında sıkça tercih edilen bir öğrenme yöntemidir.

En başlıca avantajı ise evinizde,oturduğunuz yerden yol, zaman problemi yaşamadan rahatlıkla internetten keman öğrenebilme fırsatı sunmasıdır. Online keman öğrenmek , yüzyüze eğitimle aynı içeriklere sahip olup, internet üzerinden bir uygulamayla ( zoom,whatsapp,skype vb.) eğitmeninizden çevrimiçi keman kursu alabilmenizi sağlar. Keman kursu özel dersini, mekan ve zaman problemi olmadan dilediğiniz zaman alabilirsiniz.

Online keman dersi nasıl oluyor?

Online keman dersleri, internet üzerinden zoom, skype vb. programlar üzerinden yüz yüze bir eğitim gibi gerçekleştiriliyor. Bu esnada öğrencinin ilerlemesini kolaylaştırmak adına ders sonrasında dersin kaydı iletilirken, o hafta işlenen konuların iyice pekiştirilmesi için keman eğitmenlerimiz size ekstra konuların örnek videolarını gönderiyor.

İnternetten keman öğrenebilir miyim?

Profesyonel bir eğitmen desteğiyle kesinlikle evet! İnternetten online keman dersi alarak keman öğrenmek son yıllarda fazlasıyla popüler bir yöntem. Ancak internetten eğitmen desteği almadan keman öğrenmeye çalışacaksanız son derece dikkatli olmanızı tavsiye ediyoruz.

Aksi takdirde internette bulunan hatalı ve gereksiz bilgiler sayesinde yanlış bir teknik öğrenebilir ve ilerde bu konuları düzeltmede ciddi sorunlar yaşabilirsiniz. Bu yüzden hem zamansal kayıp yaşayabilir hem de yapamadığınızı düşünüp demorilize olabilirsiniz.

Ne Zaman Keman Çalmaya Başlayabilirim?

Kemanda temel eğitim süreci yaklaşık 3 – 4 aydır. Bu süre kişiye göre değişkenlik göstersede kişinin çalışmasına, derslere düzenli katılmasına göre zaman kısayıp uzayabilmektedir.

Eğer sizde ders dışı pratiklerinize gereken vakti ayırırsanız, bu süre içerisinde kemanda güzel sesler basabilir, temel etütleri çalabilir sonrada istediğiniz şarkıları çalmaya başlayabilirsiniz.

Online Keman Kursu Fiyatları

Fiyatlar dönemsel kampanyalarımıza göre değişkenlik göstermektedir. Bu konu hakkında bilgi almak için bize whatsapp üzerinden veya sesli arama yöntemi ile ulaşabilirsiniz.

Online Keman Dersi ile İlgili Sıkça Sorulan Sorular

Online keman dersleri için neler gereklidir?

Çevrimiçi keman eğitimine katılmak için internetiniz, kemanınız ve bir kameraya sahip telefon, tablet, laptop vb. cihazınızın olması yeterlidir.

2. Keman dersleri online olarak nasıl alınır?

Online keman dersi almak için belirlenen gün ve saatte eğitmeninizle dersinizi seçtiğiniz uygulama üzerinden uygun bir ortamda bulunarak alabilirsiniz.

3. Sıfırdan keman çalmayı öğrenebilir miyim?

Evet, online keman kursu ile sıfırdan başlasanız da keman kursu özel ders ile keman çalmayı öğrenebilirsiniz. Dediğimiz gibi yüzyüze eğitimle hiç bir farkı yoktur.

4. Online keman dersi kaç saat sürüyor?

Çevrimiçi keman kursu standart olarak 1 ders süresi 50 dakika sistemiyle işlenmektedir. Yüzyüze kurslarımızda online kurslarımızla aynı işleyiş süresine sahip olsada isteğe göre bu süre arttırılabilmektedir.

5. Online Keman derslerinde toplam kaç ders yapılıyor?

Online keman dersi sizin talebiniz doğrultusunda değişken programlamalara sahiptir. Standart sistemimizde haftada 1 gün 1 ders, ayda 4 birebir özel ders yapılmaktadır. İsteyen kişilerin talebine göre haftada 2 veya 3 derslik programlamalar da yapılabilmektedir.

6. Her saate uygun planlama yapılabiliyor mu?

Sizin ve eğitmenlerimizin uygunluğuna göre ortak gün saat ayarlaması 7 gün boyunca sabah 10.00-23.00 saatleri aralığında yapılmaktadır.

7. Öğrenme Garantisi Veriliyor Mu?

Evet, Online keman kurslarımızda öğrenme garantisi veriliyor. Derslere düzenli katılım sağlayarak, eğitmeninizin verdiği egzersizleri düzenli yaparak temel eğitim süresinde keman çalmayı kesinlikle öğrenebilirsiniz.

8. Derslerin dışında keman çalışmam gerekiyor mu?

Kesinlikle evet! 🙂 Derslerin dışında da düzenli olarak keman çalışmanız hızlı ve sağlıklı bir öğrenim süreci yaşamanız için kesinlikle gerekli. Ancak bu her gün saatlerce çalışmanız anlamına gelmiyor. Çok yoğun olduğunuz günde bile unutmamak adına yapacağınız 15-30 dakikalık egzersizler ilerlemenize inanılmaz faydalar sağlayacak.

9. Günde ne kadar keman çalışmam gerekiyor?

Bu kişiden kişiye değişkenlik gösteren bir süreç olduğu için en iyisi eğitmeninizin size özel bir çalışma programı yapması ve sizin bu egzersizlere, sürelere uymanızdır.

Bu çalışmalar bazen her gün bazen haftada 3-4 gün olabilirken süresi de size bağlı değişkenlik gösterir en az 15-20 dakika olarak başlar. Eğitim düzeyiniz ilerledikçe çalışma programları da farklılaşır.

10. Hangi marka veya hangi tarzda keman almalıyım?

Bu sorunun cevabı tamamen kişinin bütçesine göre değişiklik göstermektedir. Piyasada bir çok keman markası ve modeli bulunmaktadır. Ancak ilk kez keman çalmaya başlayacaksanız çok iyi bir marka olmasa bile en azından sesini beğeneceğiniz bir keman almaya özen göstermelisiniz.

Aksi takdirde çıkan kötü sesler sizi tatmin etmeyecek ve çaldığınız şarkılardan çok fazla keyif almamaya başlayacaksınız. Bu yüzden ortalama 600-800 tl aralığındaki kemanları tercih etmeniz çok daha sağlıklı olacaktır.

 

Ancak yinede kararsızsanız ve bütçenize uygun en güzel kemanı seçmek istiyorsanız, bizi arayıp keman eğitmenlerimizden bu konuda ücretsiz danışmanlık alabilirsiniz.