Kurslar

Balçova Gitar Kursu

Balçova gitar kursu ile klasik, akustik, elektro ya da bas gitar öğrenmek çok eğlenceli ve kolay! Artık gitarı sadece dinlemek değil çalmakta istiyorsanız harekete geçme zamanı gelmiş demektir. 🙂

Arkadaşlarınızla keyifli vakit geçirirken gitarınızla şarkılara eşlik etmek, istediğiniz 10’larca şarkıyı çok kısa sürede çalmak için yapmanız gereken tek bir şey var! O da hemen bizimle iletişime geçmek.

İzmir Balçova gitar kursu olarak size en iyi gitar eğitimi deneyimi yaşatmaya hazırız. Gitar öğrenme hayalinizi daha fazla ertelemeden şimdi 0554 971 45 30 numaralı telefondan bize ulaşın ve ücretsiz tanışma derslerimize randevu oluşturun.

Bu ücretsiz tanışma dersiyle gitarda neler başarabileceğinizi size gösterelim. 🙂 Şimdi gitar dersiyle ilgili konulara geçmeden önce biraz kendimizi anlatalım.

Balçova Gitar Kursu | Yüzde Yüz Sanat

gitar-kursu-balcova

İşte Yüzde Yüz Sanat’tan gitar kursu almak için nedenler;

 • Gitar dersi alan öğrencilerimizde %100 başarı oranına sahibiz.
 • Çalmayı istediğiniz müzik türüne uygun çalışmalar gerçekleştiriyor ve tamamen hedef odaklı, kişiye özel bir program oluşturuyoruz.
 • Haftanın 7 günü 09:00-23:00 saatleri arasında gitar dersi almak isteyen herkese, istediği zaman diliminde eğitim alma fırsatı sunuyoruz.
 • İzmir’in en iyi gitar eğitmenleriyle çalışıyoruz. Çalışma arkadaşlarımızın tamamı konservatuar mezunu, uluslararası sertifikalara sahip, pedagojik formasyon sahibi kişilerden oluşuyor.
 • Herkesin sanatla ilgilenmesi için en uygun İzmir gitar kursu ücretlerini sunuyoruz.
 • Yılbaşında ve yılsonunda gerçekleştirdiğimiz konserlerde yer alarak gruplarla ya da solo sahne deneyimi yaşamanızı sağlıyoruz.
 • 1 gün öncesinde yapılan ders iptallerinde katılamadığınız dersin telafisini yapıyoruz.
 • Başlangıç aşamasında gitarı olmayan kursiyerlerimize ücretsiz pratik odalarımızda sınırsız çalışma imkanı sunuyoruz.
 • Ücretsiz deneme dersleri sayesinde herhangi bir ücret ödemeden önce Balçova gitar kursu işleyişini deneyimleme imkanı.
 • Gitar satın almak isteyenlere İzmir’in en iyi müzik marketlerinden Yüzde Yüz Sanat öğrencilerine özel indirimler sağlıyoruz.
 • İzmir’in tüm semt ve ilçelerinden tüm toplu taşıma araçlarıyla rahatlıkla ulaşım imkanı.
 • Şehir dışı ya da yurtdışında bulunan öğrencilerimiz için online gitar kursu seçeneği.

Bitti mi? Bitmez. 🙂 Ancak yazımızı bu maddeleri sıralayarak sıkıcı bir hale getirmek istemiyoruz. En iyisi bu avantajları kendiniz yaşamak.

Gitar Kursu Balçova  – (Ücretsiz Deneme Dersi)

balcova-gitar-dersi

Yüzde Yüz Sanat olarak kursa başlamayı düşünen öğrencilerimizin aklında hiç bir soru işareti kalsın istemiyoruz. Bu yüzden tüm kursiyerlerimize ücretsiz deneme dersi sunarak akıllarındaki soruları gidermek, çalacağı enstrümanı tanıtmak istiyoruz.

Bu dersle birlikte sadece size gitarı tanıtmakla kalmıyor aynı zamanda sanat merkezimizin ambiyansını keşfetme imkanı sunuyoruz. Gelin deneme derslerinin içeriğini detaylı anlatalım. Bu derslerde neler yapılıyor, neler öğreneceksiniz, kazanımlarınız ne olacak?

Deneme derslerinde öncelikle gitar dersi alacağınız eğitmenimizle bir ön tanışma ve sohbet etme imkanı elde ediyorsunuz. Böylece gitar kursu alacağınız kişiyle iletişiminiz tutacak mı, konuları anlatma yöntemi size uygun mu bunu anlayabiliyorsunuz.

Ardından gitar öğretmenimiz gitarla ya da dersin gidişatı hakkında merak ettiğiniz tüm soruları yanıtlıyor. Böylece tedirgin olduğunuz bir konu varsa bunu netliğe kavuşturarak daha doğru karar verebiliyorsunuz.

Sorularınız yanıtlandıktan sonra gitar çalma konusundaki hedeflerinizi, çalmak istediğiniz şarkıları, icra etmek istediğiniz müzik türünü belirliyoruz. Bunları belirledikten sonra en kısa yoldan bu hedeflere ulaşabilmeniz için tamamlamamız gereken aşamaları planlıyoruz.

Bu konuyu da tamamladıktan sonra gitar üzerinde tutuş, duruş, nota basma, tel çekme gibi temel konuları size gitar dersinin gidişatı hakkında fikir edinmeniz için uygulamalı gösteriyor ve ardından sizin örneklemenizi sağlıyoruz.

Ardında çalacağınız gitar türünün (klasik, akustik, elektro, bas) sesini duymanız ve kullanıldığı müzik türlerini görmeniz için Balçova gitar kursu eğitmenimiz size kısa bir şarkı çalıyor. Böylece başlayacağınız gitar türünü daha yakından tanıyorsunuz.

Tüm aşamaların tamamlanmasından sonra artık gün-saat planlamamızı yapıyor ve ilk ders görüşmek üzere sözleşiyoruz. 🙂 Peki ama Balçova gitar kursu deneme dersine nasıl katılabilirsiniz? Çok kolay.

Ücretsiz deneme dersi için telefon uzağınızdayız! 0554 971 45 30 numaralı telefondan bizimle iletişime geçerek uygun olduğunuz gün-saatlerde eğlenceli ve sanat dolu bir an yaşamanın tadını çıkarın.

Balçova Gitar Kursu – En Çok Merak Edilen Sorular

Gitar çalmak için parmaklarım uygun mu?

Gitar çalmak için standart el yapısına sahip olmanız yeterli. Kısa ya da uzun parmaklı olmanız gitar çalmanız için herhangi bir dezavantaj oluşturmuyor

Ayrıca standart dışı kısa ya da uzun el yapısına sahip olsanız bile kendinize uygun boyutta gitar çeşidini alarak bu sorunu kolayca çözebilirsiniz. Örneğin el-kol yapınız çok kısaysa yapınıza uygun kasada ve tuşeye sahip 3/4 gitar tercih edebilirsiniz.

Hangi gitar çeşidiyle gitar öğrenmeye başlamalıyım?

Bu sorunun cevabı tamamen size bağlı. Her gitar türünün hitap ettiği farklı bir müzik türü ve hepsinin de kendine özgü çalınma yöntemleri vardır.

Yani siz elektro gitarın sesini seviyorsanız öncesinde klasik gitarla değil, direkt olarak elektro gitar öğrenmeye başlamalısınız. Bu konuda maalesef internetten pek çok yanlış bilgi bulunuyor.

Telleri alışmanız için önce klasik gitar çalmanız ve sonrasında istediğiniz gitara geçiş yapmanız söyleniyor. Ancak ne kadar çok sitede yazarsa yazsın bu tamamen yanlış bir düşünce.

Elektro gitar öğrenmek isterken öncesinde klasik gitar çalmanız size sadece vakit kaybı yaratacaktır. Bu yüzden sevdiğiniz müzik tarzına uygun gitarı seçerek eğitim almaya başlayabilirsiniz.

Balçova gitar kursunda hangi gün saatlerde eğitim veriliyor?

Yüzde Yüz Sanat olarak herkesin zaman problemi yaşamadan rahatça gitar eğitimi alabilmesi için haftanın her günü sabah 9’dan akşam 11’e kadar açığız.

Eğer bireysel gitar dersi alacaksanız istediğiniz herhangi bir gün ve saati seçebilir ve standart olarak bugünlerde gitar dersi alabilirsiniz.

Grup gitar derslerine katılacaksanız bizi arayarak hangi gün-saatlerde seviyenize uygun grup olduğunu öğrenebilirsiniz.

Kursa başlamadan önce gitar almama gerek var mı?

Hayır yok. Hatta alacağınız gitarı Balçova gitar kursu eğitmenimize danışarak almanız kaliteli bir enstrüman almanız için daha iyi olacaktır.

Eğer ilk aylarda gitar almayı düşünmüyorsanız derslerde sanat merkezimizde bulunan gitar ve amfileri kullanarak derse katılabilirsiniz.

Ayrıca çalışmak istediğiniz zamanlarda da bizi gelmeden önce arayıp doluluk durumunu öğrenerek ücretsiz pratik odalarımızda zaman sorunu olmadan çalışabilirsiniz.

Gitar öğrenmeye devam edeceğiniz konusunda kararlıysanız gecikmeden kendinize ait bir gitar edinmenizi öneriyoruz.

Gitar çalmanın ideal bir yaşı var mı?

Hayır yok. 🙂 Gitar çalmak için en ideal zaman gitar çalmak istediğiniz zamandır. Onun haricinde 50 yaşında da olsanız 5 yaşında da olsanız gitar çalmak için uygunsunuz demektir.

Yalnız ufak bir noktayı hatırlatmak istiyoruz. Özellikle çocuk yaş grubunda bulunan öğrencilerimizin derslere katılabilmesi için tellere parmaklarıyla kuvvet uyguluyor olması gereklidir.

Eğer bu harekette çok zorlanılıyorsa fiziksel gelişimin biraz daha tamamlanması beklenilmeli, aksi halde kas ağrıları gibi problemler ortaya çıkabilmektedir. Peki çocuğunuzun gitar dersi için uygun olup olmadığını nasıl anlayacaksınız?

Tabi ki ücretsiz deneme derslerine katılarak. Balçova gitar kursu eğitmenlerimiz sizi bu konuda mutlaka bilgilendirecektir.

Gitar çalmak zor mu, yapabilir miyim?

Gitar, tuşesi üzerinde notaların yerlerinin belli olmasından dolayı daha kolay öğrenilebilen enstrümanlar arasındadır. Bu durumu şöyle açıklayabiliriz.

Eğer ki doğru tempoda doğru notaya basarsanız güzel ve doğru ses elde edersiniz. Yani biraz gitar çalışmaya vakit ayırırsanız kesinlikle herkes gibi sizde gitar çalmayı öğrenebilirsiniz.

Aslında bu sorunun daha doğru sorulmuş hali şu diyebiliriz; gitar çalmayı gerçekten istiyor muyum? Cevap evetse yapmanız gerekenler belli. Siz isteyin ve çalışın, geri kalan süreci bize bırakın. 🙂

Sadece hobi amaçlı gitar dersi mi veriyorsunuz?

Hayır. Hem ileri düzey hem de hobi amaçlı kurslarımız mevcut. Siz tamamen hedefleriniz doğrultusunda istediğiniz seçeneği seçebilirsiniz.

Ayrıca güzel sanatlar lisesi, konservatuar, müzik öğretmenliği bölümü gibi çeşitli müzik okullarını kazanan 10’larca gitar öğrencimiz mevcut.

Bu öğrencilerimizi ve bizim hakkımızdaki görüşlerini sosyal medya hesaplarımız üzerinden inceleyebilirsiniz. İşte sosyal medya hesaplarımız;

O hafta katılamadığım dersler yanıyor mu?

Amacımız eğitimi ticarileştirmek değil size gitarı sevdirmek ve derslere keyif alarak gelmenizi sağlamak.

Bu yüzden derse gelemeyeceğinizi bize 24 saat öncesinden haber vermeniz durumunda o dersi işlendi saymıyor, o hafta içerisinde hem hocamızın hem de sizin ortak uygun bir gün-saatinize öteliyoruz.

Böylece hem katılamadığınız derse bir ücret ödememiş oluyor hem de derslerden geri kalmıyorsunuz.

Balçova Gitar Kursu Ücretleri

balcova-gitar-kursu-fiyatlari

Geldik ders almak isteyenlerin en sık merak ettiği konulardan birine. 🙂 Yüzde Yüz Sanat Balçova gitar kursu fiyatları öğrenci, çalışan, emekli, çalışmayan vb. her kesime hitap edecek şekilde düzenlenmiştir.

Balçova gitar kursu ücretleri için bizimle mail, telefon ya da iletişim formu aracılığıyla iletişime geçmeniz yeterli. Burada ücret bilgisi veremememizin nedeni sizin seçeceğiniz programa göre ücretin değişmesinden kaynaklanmaktadır.

Ancak garanti ediyoruz ki Balçova gitar kursu için en uygun kurs ücretlerini size sunuyoruz! Üstelik 2022 senesi sonuna kadar tüm gitar derslerimizde istisnasız herkese %35 indirim uyguluyoruz.

Hazır indirimi de yakalamışken ne duruyorsunuz? Hemen arayın ve gitarın büyülü dünyasını birlikte keşfedelim. 🙂 Yazımızda bize buraya kadar eşlik ettiğiniz için teşekkür ederiz!

Yorumlar kısmında bize sorularınızı iletmeyi ve bizden eğitim aldıysanız fikirlerinizi paylaşmayı unutmayın.

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Göz Atın
Kapalı
Başa dön tuşu