Kurslar

Balçova Piyano Kursu

Balçova piyano kursu ile hızlı ve doğru bir şekilde piyano öğrenmek çok eğlenceli! Profesyonel öğretmenler eşliğinde, doğru programla 3 ay gibi kısa bir sürede harika şarkılar çalmaya başlayabilir, kendinizi piyanoda geliştirebilirsiniz.

Hem eğlenceli bir hobi edinerek stresinizden uzaklaşmak hem de bir şeyler öğrenerek sosyalleşmek için piyanodan daha iyi bir seçenek düşünemiyoruz. 🙂

Sizde piyano çalmak istiyorum ve bunun için doğru bir eğitmen ve kurum arıyorum diyorsanız hemen 0554 971 45 30 numaralı telefondan bize ulaşabilir ve ücretsiz deneme derslerimize katılabilirsiniz.

Gelin Balçova piyano kursu ile ilgili merak edilen soruları cevaplamadan önce biraz kendimizden bahsedelim. Neden Yüzde Yüz Sanat’tan piyano eğitimi almalısınız? İşte cevapları;

Balçova Piyano Kursu | Yüzde Yüz Sanat

 • Esnek çalışma saatleriyle herkese uygun gün-saat seçenekleri.
 • En iyi piyano eğitmenlerinden birebir ders imkanı.
 • Uzakta yaşayanlar için online piyano dersi fırsatı.
 • %100 öğrenme garantili piyano eğitimi.
 • Standart metotlardan uzak, kişiye özel, güncel ve eğlenceli öğrenim yöntemleri.
 • Yılda en az 2 kere gerçekleştirdiğimiz gösteri ve konserlerde sahne deneyimi kazanma imkanı.
 • Tüm toplu taşıma araçlarıyla çok kolay ulaşım.
 • Her bütçeye uygun ders seçenekleri.
 • Haftalık ya da aylık olarak gerçekleştirdiğimiz sosyal aktivitelere katılarak yeni dostluklar edinme fırsatı.

Müzik Kursu Balçova (Ücretsiz Tanışma Dersleri)

piyano-kursu-balcova

Ücretsiz tanışma dersi, ders almayı düşünen öğrencilerimizin sanat merkezinin ortamını görmeleri, ders veren eğitmeni tanımaları ve ders alacağı enstrümanı deneyimlemeleri için ücretsiz olarak sunulan bir derstir.

Bu derslere katılarak sizde İzmir piyano kursu içeriği hakkında büyük ölçüde fikir sahibi olabilir ve daha rahat karar verebilirsiniz. Birazda bu derslerin içeriğinden bahsedelim.

Ücretsiz deneme dersi içeriği;

 • Piyano eğitmenlerimizle tanışma ve sohbet.
 • Ders içeriğinin kısa özetinin size uygulamalı olarak gösterilmesi. (tuş basma, notaları tanıma, etüt çalma vb.)
 • Piyanodaki hedeflerinizin belirlenip buna uygun bir ilerleniş sağlanması için program hazırlanması.
 • Piyano ya da ders içeriğiyle ilgili sorularınızın yanıtlanması.
 • Eğitmenimizin kısa bir dinletisi.

Balçova Müzik Kursu – (S.S.S)

balcova-piyano-dersi

Piyano öğrenmek zor mu?

Hayır, çok kolay. Piyanoda doğru tuşa doğru zamanda bastığınızda güzel ve doğru ses çıkacaktır. Dolayısıyla eğer temel düzeyde ritim kulağınız varsa ve nota öğrenirseniz kolayca piyano çalabilirsiniz.

Piyano çok tuşlu bir yapıya sahip olmasından kaynaklı olarak genellikle zor öğrenilen bir enstrüman olarak düşünülse de bu doğru bir düşünce değildir.

Çünkü piyanoda notalar birbirini tekrar eder şekilde ilerler ve tüm tuşlar aynı anda öğrenilmez.

Balçova piyano kursu gün-saatleri hakkında bilgi alabilir miyim?

Piyano eğitimlerimiz haftanın her günü 09:00-23:00 aralığında devam etmektedir. Yüzde Yüz Sanat’la gün-saat problemi yaşamayı ortadan kaldırıyoruz. 🙂

Öğretmen kadromuzun genişliği sayesinde tüm öğrencilerimize kendi uygun olduğu zamanlarda ders alabilme fırsatı sunuyoruz. Zaman aralığı değişken bir işiniz mi var, yoğun bir yaşantıya mı sahipsiniz? Hiç sorun değil.

Bize uygun zamanlarınızı iletmeniz durumunda sizin için en doğru gün-saatleri ayarlıyor ve Balçova piyano kursu programınızı bu doğrultuda oluşturuyoruz.

Piyanoda şarkı çalmak ne kadar sürer?

Şarkı çalma süresi kişinin gösterdiği azime, çalmak istediği şarkının düzeyine, eğitim alıp almamasına ve daha bir çok etkene göre farklılaşmaktadır.

Yüzde Yüz Sanat olarak alacağınız piyano eğitimine daha motive devam edebilmeniz için temel konuları öğrettikten sonra mutlaka istediğiniz bir şarkı çalışmasına başlıyoruz.

Balçova piyano kursu öğrencilerimizde gözlemlediğimiz kadarıyla sizde çabalarsanız ve pratiğe zaman ayırırsanız yaklaşık 3 ay gibi bir zaman diliminde güzel eserler çalmaya başlayabilirsiniz.

Elbette ders dışında hiç piyanoya zaman ayırmazsanız, nota bilginizi geliştirmezseniz, kısacası sadece derste öğrendiklerinizle kalırsanız bu süreç çok daha uzun bir hal alabilir.

O zaman ne duruyorsunuz? Hemen başlayın çalışmaya. 🙂

Piyano çalmaya kaç yaşında başlanır?

Piyano çalmak için belli bir yaş kısıtlaması yoktur. Piyano çalabilmek için parmakların tuşa basabilecek kadat kuvvet uygulayabilmesi yeterlidir.

Bu fiziksel koşulu sağlayan herkes ister 3 yaşında olsun ister 80, Balçova piyano kursu eğitimlerimize her zaman katılabilir.

Yüzde Yüz Sanat olarak geniş bir yaş kitlesine hitap ediyoruz. Sanat merkezi olarak hem çocuklar için piyano kursu hem de yetişkinler için piyano kursu alanında hizmet veriyoruz.

Ayrıca çocuk ve yetişkin öğrencilerimizin piyano derslerinde neler yaptıklarını görmek isterseniz hemen instagram ve youtube hesaplarımızı inceleyebilirsiniz.

Bu arada girmişken takip etmeyi ve abone olmayı sakın unutmayın! 🙂 İşte hesaplarımız;

Piyano öğrenmek için müzik kulağı gerekli mi?

Hayır. Aslında bu konu çok yanlış anlaşılan konular arasında başı çekiyor diyebiliriz. İnsanların çoğunda sanki müzik kulağı olmayan ya da başlangıç düzeyinde olan biri müzik aleti çalmayı öğrenemez gibi bir yargı var.

Müzik kulağınızın olması piyano öğrenme sürenizi hızlandıracak olsa da piyano öğrenmek için illa müzik kulağınız olmasına gerek yok.

Piyano tuşlu yapısından dolayı ritim duygusu olan herkesin rahatlıkla öğrenebileceği, güzel melodiler çıkarabileceği bir enstrüman.

Bu yüzden yetenekli miyim, müzik kulağım var mı vb. kaygılar yaşamanıza gerek yok. Bu sorulardan daha önemli sormanız gereken tek bir soru var. O da piyano çalmayı istiyor muyum? Sorusu.

Eğer cevap evetse piyano öğrenmek için önünüzde hiç bir engel yok demektir. Daha fazla vakit kaybetmeyin ve hemen piyano dersi almaya başlayarak istekleriniz için gereken adımı atın.

Piyanom yok, nasıl pratik yapacağım?

Piyano öğrenmeniz için ilk öncelik vermeniz gereken konu pratik yapmaktır. Aldığınız piyano kursundan sonra ne kadar çok tekrar yaparsanız o kadar sağlıklı ve hızlı bir ilerleyiş sağlarsınız.

Pratik yapmak için illa bir piyanoya sahip olmanıza gerek yok. İlk etapta 5 oktavlık, tuş hassasiyeti olan bir org fazlasıyla işinizi görecektir.

Ancak piyano devamlılık konusunda tereddütleriniz varsa ve hemen bir enstrüman almak istemiyorsanız ücretsiz pratik odalarımız tam size göre!

Önceden randevu olarak sizler için özel olarak hazırladığımız konforlu ve teknik donanıma sahip odalarımızda, piyanolarımızla gün-saat sınırı olmadan pratik yapabilirsiniz.

Piyano almak istiyorum, fiyatlar çok mu pahalı?

Gitar, keman gibi müzik aletleriyle karşılaştırıldığında piyano biraz daha tuzlu bir müzik aleti diyebiliriz. Sıfır dijital piyano fiyatları yaklaşık olarak 5.000-6.000 tl arasında değişmektedir.

Bu fiyatlar istediğiniz marka-modele göre daha yukarılara da çıkabiliyor. Ancak kursa başlangıç aşamasında böyle bir maddi yükümlülüğü karşılayamayacaksanız kesinlikle org satın almanızı öneriyoruz.

Hem piyanoya göre çok daha düşük maliyetler hem de taşınabilir olması gibi bir çok avantaj sağlayan org, bir çok piyano öğrencimizin ilk tercihi oluyor.

Sıfır fiyatları 1000-1500 TL aralığında olan orgları 2. el olarak 600-850 TL aralığında rahatlıkla temin edebilirsiniz. Ayrıca hangi marka-modeli seçeceğiniz konusunda emin değilseniz mutlaka Balçova piyano kursu öğretmenlerimizden destek almanızı öneriyoruz.

Piyano derslerinde nota öğretiliyor mu?

Evet. Eğer piyanoyu tam anlamıyla öğrenmek, bir eğitmene ya da kuruma bağlı kalmamak, istediğiniz şarkıları istediğiniz zaman çalabilmek istiyorsanız nota öğrenmeniz çok önemli.

Temel nota bilgisini Balçova piyano kursu derslerimize katıldığınızda rahatlıkla öğrenebileceksiniz. Ayrıca ders sonrasında günde yapacağınız 5-10 dakikalık ek çalışmalarla nota öğrenme hızınızı arttırabilir ve nota bilginizi ileri seviyeye taşıyabilirsiniz.

Sanat merkezine nasıl gelebilirim?

Yüzde Yüz Sanat’a metro, otobüs, tramvay gibi tüm toplu taşıma araçlarıyla ulaşım sağlayabilirsiniz. Ayrıca aracınızla gelmek isterseniz özel otopark imkanımızdan da faydalanabilirsiniz.

Balçova piyano kursu için sadece Balçova’dan değil, aynı zamanda Narlıdere, Göztepe, Konak, Karabağlar, Buca, Gaziemir, Karşıyaka, Bostanlı, Bayraklı gibi ilçe ve semtlerden de eğitim almaya gelen yüzlerce kursiyerimiz bulunuyor.

Sizde mesafeleri bir kenara bırakın ve hemen bizimle iletişime geçin.

Balçova Piyano Kursu Ücretleri

balcova-piyano-kursu-fiyatlari

Piyanoya ilgi duyan herkesin eğitim almasını istiyor ve hobilerine bütçesini sarsmadan da vakit ayırmasını istiyoruz. Bu yüzden piyano derslerimizde geçerli %35 indirimi yaz sonuna kadar aktifleştiriyoruz.

Sizde kaliteli ve bütçenize uygun bir piyano dersi arıyorsanız bizimle iletişime geçmeniz yeterli. Balçova piyano kursu fiyatları sizin seçeceğiniz programlara göre değişiklik göstermektedir.

Bu programlarda online & yüz yüze, grup & bireysel gibi bir çok seçeneğin yanında aylık ders sayısı, gün-saat seçimlerinize göre kurs ücretleri farklılaşacaktır.

En güncel ücret bilgisi için aşağıdaki iletişim formumuzu doldurabilir ya da 0554 971 45 30 numaralı telefondan bize ulaşabilirsiniz. Ayrıca sitemizdeki WhatsApp butonundan mesaj yoluyla da iletişim kurabilirsiniz.

Balçova piyano kursu yazımızı okuduğunuz için teşekkürler, yorumlar kısmında yazımızla ilgili fikirlerinizi bizimle paylaşmayı unutmayın!

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Göz Atın
Kapalı
Başa dön tuşu