KurslarOnline Müzik Kursları

Online Gitar Kursu

Online gitar kursu ile eşsiz bir gitar eğitimi deneyimi yaşamaya hazır mısınız? Özellikle pandemi sürecinde popülerliği artan online gitar dersi sayesinde sizde artık zaman mekan fark etmeksizin istediğiniz gitar türünü öğrenebilir ve kendi istekleriniz için ilk adımı atabilirsiniz.

Tamda sosyalliğe ve kafa dağıtmaya ihtiyaç duyduğumuz böyle bir süreçte, hem ruhsal olarak rahatlamanızı sağlayacak hem de öğrendikten sonra ömür boyu unutmayacağınız ‘’kalıcı’’ bir hobi için gitardan daha iyisi var mı? Bizce yok. 🙂

O zaman gelin o en önemli ilk adımı birlikte atalım ve gitar öğrenmenin aslında ne kadar kolay olduğunu size gösterelim!

Peki ama internetten gitar kursu alırken neden Yüzde Yüz Sanat’ı tercih etmeliyim? Diyorsanız hemen sizi aşağıya alalım;

Online Gitar Kursu | Yüzde Yüz Sanat Farkı

Online gitar kursunu Yüzde Yüz Sanat’tan almanın size sağlayacağı avantajlardan birkaçını şu şekilde sıralayabiliriz;

 • %100 Başarı garantisi.
 • En iyi ekipmanlarla (webcam, mikrofon vb.) profesyonel bir ders deneyimi.
 • Haftanın 7 günü 10:00 – 24:00 saatleri arasında istenilen gün ve saat eğitim alma imkanı.
 • Ücretsiz deneme dersi sayesinde ücret ödemeden önce ders işleyişini deneyimleme fırsatı.
 • Tamamı konservatuar mezunu, branşlarında uzman öğretmen kadrosu.
 • Gitar eğitmeniyle 7 gün kesintisiz iletişim kurma fırsatı.
 • Eğlenceli ve tamamen kişiye özel tasarlanan çalışma sistemi.
 • Derslerin sizin istediğiniz kadar tekrar yapabilmeniz için kaydedilmesi.
 • Enstrümanı olmayanlar için anlaşmalı müzik marketlerimizden evinize kadar teslim kaliteli enstrümanlar.
 • Türkiye’nin en uygun online gitar dersi fiyatları.

Kendimizden bahsettik. Şimdi aklınızda internetten gitar dersi almak hakkında oluşabilecek soruları cevaplayalım.

Online Gitar Dersi (Klasik, Akustik, Elektro, Bas)

online-gitar-dersi

Yüzde Yüz Sanat olarak online gitar eğitimlerimizde şu gitar türlerinin eğitimlerini vermekteyiz;

 • Online klasik gitar dersi
 • Online akustik gitar dersi
 • Online elektro gitar dersi
 • Online bas gitar dersi

Her gitar çeşidinin tekniği, sesi, çalınma yöntemleri farklılık göstermektedir. Bu yüzden seçim yaparken önce sesi ve çalınan müzik türlerinin hoşunuza gittiği gitarı seçmelisiniz.

Belki de bir çok kişiden ‘önce klasik gitarla başlamalısın.’ cümlesini duymuş olabilirsiniz. Ancak maalesef bu bilgi gitarla ilgili yanlış bilinen konularda ilk sırada yer alıyor. 🙂

Kısacası; hangi gitar türü hoşunuza gidiyorsa o gitarla eğitim almaya başlayın. Diğer gitar türleriyle başlamak sadece size vakit kaybettirecek, bir avantaj sağlamayacaktır.

Online Gitar Dersi için Gerekenler

İnternetten gitar dersi almak için sahip olmanız gerekenler çok basit. Aşağıda belirttiklerimizin dışında ekstra bir ekipmana sahip olmanıza gerek yok.

 • İyi bir internet bağlantısı.
 • Derslerde ve pratik yapmak için kullanabileceğiniz bir gitar.
 • Ellerinizi gösterebileceğiniz bir webcam ya da telefon.

İşte tamamı bu kadar. Eğer bu üçüne sahibim diyorsanız sizin de online gitar eğitimi almak için hiç bir eksiğiniz yok demektir.

Gitar Kursu Online Olarak Nasıl İşleniyor?

Online gitar kursu, yüz yüze eğitimlerimiz gibi birebir olarak gerçekleştirilmektedir. Yüz yüze eğitimle online eğitimdeki temel farklılık, online derslerde görüşmenin internet üzerinden gerçekleştiriliyor olmasıdır.

Online gitar derslerinde kullandığımız programlar;

 • Zoom
 • Skype
 • Microsoft Teams
 • WhatsApp

⇒ Bu uygulamalar daha profesyonel bir ders işlemenize olanak tanıyacaktır. Ayrıca bağlantı sorunlarınızı çözmenize yardımcı olacaktır.

⇒ Kullandığımız ekipmanlar ve donanımlar sayesinde tüm kursiyerlerimize yüz yüze ders deneyimi yaşatmaktayız.

Online Gitar Kursu için Sık Sorulan Sorular

internetten-gitar-kursu

Gitar dersi online olarak verimli oluyor mu?

Kesinlikle evet! Derslerin online olarak işlenmesi bir engel değil, aksine öğrencinin zamanı verimli kullanabilmesi açısından oldukça avantajlı bir durum.

Yüz yüze eğitimlerde aldığınız verimle uzaktan gitar kursundan aldığınız verim birebir aynıdır. Yüzde Yüz Sanat olarak online müzik kurslarımıza devam eden 100’den fazla öğrencimiz bulunmaktadır.

Online gitar kursunun gün ve saatleri nasıl belirleniyor?

Yüzde Yüz Sanat olarak öğretmenlerimizin ve öğrencilerimizin ortak gün ve saatlerine göre ders programlarını oluşturuyoruz.

Yoğun bir temponuz mu var? Hiç sorun değil. 🙂 Haftanın 7 günü sabah 9’dan akşam 12’ye kadar geniş bir saat diliminde istediğiniz zaman ders alabilirsiniz.

Derslere hangi gitar türüyle başlamalıyım?

Eğer elektro gitar çalmak istiyorsanız online elektro gitar dersleriyle, bas gitar çalmak istiyorsanız direkt olarak online bas gitar derslerine başlamalısınız.

Gitar çeşitlerinin nota düzeni benzerlik göstersede aslında çalım tekniği olarak birbirinden bir çok farklılığı bulunmaktadır.

Bu yüzden eğer akustik gitar çalmaya karar verdiyseniz öncesinde klasik gitarla vakit kaybetmemelisiniz.

Eğer hangi gitarı çalmak istediğinizden emin değilseniz 0554 971 45 30 numaralı telefondan bize ulaşarak ücretsiz deneme derslerimize katılım sağlayarak daha kolay karar verebilirsiniz.

Gitar öğrenmek için yaş sınırı nedir?

Gitar öğrenmek için minimum yaş sınırı 8’dir. Bu yaşın altında kaslar yeteri gelişimi göstermediği için çalışmalarda hızlı yorulma, gitarı tutamama, parmakları yeterince basamama gibi sorunlar yaşanabilmektedir.

8 yaşın üstündeki herkes (8’den 80’e) online gitar kursuna katılım sağlayabilir ve Yüzde Yüz Sanat avantajlarıyla gitar öğrenmeye hemen başlayabilir.

İnternetten gitar çalmayı öğrenebilir miyim?

Kesinlikle evet! Eğer ki gereken gitar çalışmalarına gereken vakti ayırırsanız, derste öğrendiğiniz konuları ders sonrasında tekrar ederseniz ve en önemlisi düzenli şekilde bu çalışmaları sürdürürseniz kesinlikle gitar çalmayı çok kısa sürede öğrenebilirsiniz.

Ne kadar sürede gitar çalmayı öğrenebilirim?

Bu süre kişinin çalmak istediği şarkılara, düzenli çalışmasına ve istekliliğine bağlı olarak değişmektedir. Örneğin basit şarkılar 2-3 ay içerisinde çalınabiliyorken, ileri düzey şarkılar 5-7 ay ya da daha uzun bir süre alabilmektedir.

Ayrıca günde 30 dakika pratiğe ayıran bir kişinin öğrenme hızıyla haftada 1 gün 30 dakika vakit ayıran bir kişinin öğrenme hızı doğal olarak bir olmayacaktır. Yine de yaklaşık bir süre vermek gerekirse ortalama bir çalışmayla 3 ay gibi bir sürede güzel şarkılar çalmaya başlayabilirsiniz.

Çevrimiçi gitar derslerinde neler öğreneceğim?

 • Doğru duruş, tutuş ve parmak tekniği.
 • Nota, tab ve şifreleme okunuşları.
 • Solo ve akor çalışmaları.
 • İsteğiniz doğrultusunda hazırlanan şarkılar.
 • Doğaçlama üzerine teknik uygulamalar.
 • Armoni bilgisi.
 • İleri düzey gitar teknikleri.

Gitarım yok, nasıl temin edebilirim?

Enstrümanınızın olmamasını dert etmenize gerek yok. Yüzde Yüz Sanat olarak İzmir’in en büyük müzik marketleriyle iş birliği yapmaktayız.

Sizde bizimle iletişime geçerek bütçenize en uygun, kaliteli gitara özel indirimlerle sahip olabilirsiniz. Ayrıca öğretmenlerimizle görüşerek hangi marka-modeli tercih etmeniz gerektiği konusunda tavsiye alabilirsiniz.

İnternetten Gitar Kursu Almanın Avantajları

 • Kursa gitmek için harcayacağınız zamandan tasarruf edersiniz.
 • Evinizin-işinizin konforunda eğitim alırsınız.
 • Dersten sonra o dersin kayıtları alarak istediğiniz kadar tekrar yapabilirsiniz.
 • Tatile, iş gezisine vb. gitseniz bile kurslardan geri kalmazsınız.
 • Ulaşım masraflarından tasarruf edersiniz.
 • Gitar eğitmenimize internet üzerinden videonuzu yollayıp eksiklerinizi dersten önce tamamlayabilirsiniz.
Uzaktan gitar kursu almanın artıları saymakla bitmeyecek ama bizce bu kadarı yeter. 🙂 Artık bu avantajları kendiniz deneyimlemenin tam zamanı! Hemen iletişim sayfamızı ziyaret edin ve online dersin avantajlarını yaşamaya başlayın; https://www.yuzdeyuzsanat.com/iletisim/

Online Gitar Dersi Fiyatları

uzaktan-gitar-dersi

Gerek pandemi, gerek ekonomik zorluklardan dolayı sanata, hobilerine vakit ayıramayan öğrencilerimizin bütçesini düşünüyoruz. Sanat herkes içindir diyor ve bu doğrultuda Türkiye’nin en uygun online eğitim hizmetlerini sunuyoruz.

Online gitar kursu ücretleri program seçeneklerimize göre değişmektedir. Aylık alacağınız ders sayısı, gün-saat seçimi, dönemsel gerçekleştirdiğimiz kampanyalar online gitar kursu fiyatları için belirleyici etkenlerdendir.

Güncel kurs ücretlerimizi öğrenmek için bize WhatsApp hattımızdan ulaşabilir ya da iletişim formumuzu doldurabilirsiniz. Online gitar kursu yazımızı burada sonlandırıyoruz.

Online gitar dersi hakkında cevabını arayıp bulamadığınız sorular olursa hemen bizi aramayı unutmayın!

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Göz Atın
Kapalı
Başa dön tuşu