Kurslar

Balçova Şan Dersi

Balçova şan dersi ile profesyonel şekilde şarkı söylemeyi öğrenmek, sesinizi ileri düzey kullanma konusunda yetkinlik kazanmak mümkün!

Şan dersi sadece istediğiniz şarkıları doğru ve güzel şekilde söyleyebilmek için değil aynı zamanda iletişimin ana aktörü sesi doğru kullanabilmeniz için de çok önemlidir.

Bir çok başarılı solistin profesyonel olmadan önce mutlaka ses eğitimi aldığına emin olabilirsiniz. Size burada klişe ama doğru bir sözü hatırlatmak istiyoruz; Kötü ses yoktur, eğitimsiz ses vardır.

Bu cümleden de anlaşılacağı üzere güzel şarkı söylemek sesinizin güzelliğinden ziyade büyük oranda çalışmayla ilgilidir.

O yüzden artık ”sesim kötü ben güzel şarkı söyleyemem”, ”belli bir yaştan sonra ses düzelmez” gibi herhangi bir dayanağı olmayan cümlelerden uzaklaşın.

Gelin ücretsiz deneme derslerimize randevu oluşturun. Bu dersle birlikte sesinizde gerçekleştirebileceğimiz değişimi kendiniz görün. Hemen 0554 971 45 30 numaralı telefondan bizi arayın ve randevu gün saatinizi birlikte planlayalım.

Balçova şan dersi hakkında sık sorulan sorulara, ücretlere ve işleyişe geçmeden önce neden Yüzde Yüz Sanat onu açıklayalım.

Balçova Şan Dersi | Yüzde Yüz Sanat

san-dersi-balcova

 • Herkese uygun gün-saat seçenekleri. (Haftanın her günü 09:00-23:00 saatleri arasında faaliyetteyiz.)
 • Başarıları yarışmalardaki dereceleriyle tescilli, opera-şan bölümü mezunu, uluslararası sertifikalara sahip, formasyon eğitimi almış uzman kadro.
 • Tamamen kişinin istediği müzik tarzına yönelik bireysel olarak hazırlanan çalışma modeli.
 • Sanat merkezimizin stüdyosunda yapılacak profesyonel performans kaydı. (isteğe bağlı)
 • Eğitimin tamamlanmasıyla birlikte sahip olunacak ve tüm Türkiye’de geçerli M.E.B onaylı ”usta öğretici” sertifikası.
 • İsteyenler için yurtdışının en prestijli okullarının (LCM, ABSRM) sertifika programlarına hazırlık.
 • Evde pratik yapmakta zorlananlar için tasarlanmış tüm donanıma sahip ücretsiz pratik sınıfları.
 • Ses eğitiminin içeriğini merak edenler ve deneyerek görmek isteyenler için ücretsiz deneme dersi fırsatı.
 • Profesyonel kadromuz, her bireye farklı oluşturulan programlarımız ve öğrencilerimizin azmiyle gelen %100 başarı oranı.
 • İzmir’in en merkezi konumu ve metro, otobüs, tramvay gibi tüm taşıtlarla kolay ulaşım imkanı.
 • İzmir’de ikamet etmeyen ya da ulaşım sorunu olanlar için online şan dersi seçeneği.
 • Yüzde Yüz Sanat bünyesinde oluşturulan gruplarla şarkı söyleyerek kendini geliştirme imkanı.
 • Sene başında ve sonun gerçekleştirdiğimiz 2 konserde yer alarak profesyonel sahne deneyimi yaşama ve öğrendiklerinizi sergileme olanağı.

Şan Dersi Balçova – Ücretsiz Deneme Dersi

balcova-ses-egitimi

Ücretsiz şan deneme dersi ilk kez ses eğitimi alacak kişilerin soru işaretlerini gidermek için düzenlenen ve her detayı öğrenebileceğiniz bir uygulamadır.

Eğer sizin de şan dersi sesimi geliştirmeme faydalı olur mu, ses eğitimi alarak güzel şarkı söyleyebilir miyim, ses üzerine yeteneğim var mı gibi sorularınız varsa, ücretsiz deneme derslerine katılmanız oldukça faydalı olacaktır.

İşte deneme derslerinde değinilecek konu başlıkları;

 • Şan eğitmenimizi yakından tanıma ve sohbet etme fırsatı bulacaksınız.
 • Şan kursu içeriğini anlamanız için ses eğitimi egzersizlerini önce eğitmenimiz size göstermesi ardından sizin örneklemeniz.
 • Ses, nefes, beden egzersizleri üzerine mini çalışmalar.
 • Yoğunlaşmak istediğiniz müzik türünün belirlenmesi. (Klasik müzik, TSM, THM, Caz vb.)
 • Şan dersi aldıktan sonra gelmek istediğiniz noktanın belirlenmesi ve bu hedefe uygun program oluşturulması.
 • İstediğiniz tarza uygun repertuar oluşturulması.
 • Şan dersi öğretmenimizin size okuyacağı kısa bir eser.
 • Ses eğitimiyle ya da kursla ilgili tüm merak ettiklerinizin cevaplanması.
Hemen ücretsiz deneme dersine randevu oluşturmak için 0554 971 45 30 numaralı telefondan bizi arayın. Şan dersiyle sesinizde oluşacak değişimi kendiniz görün.

Balçova Şan Dersi – Sıkça Sorulan Sorular

Balçova şan dersi için gün-saat belirlemeleri nasıl yapılıyor?

Vardiyalı bir işte çalışmanız, programınızın anlık değişiyor olması ya da yoğun çalışma saatlerinizin olması sorun değil.

Yüzde Yüz Sanat olarak İzmir şan dersi eğitimlerimize herkesin vakit problemi yaşamadan katılabilmesi için 365 gün boyunca 09:00-23:00 saatleri içinde hizmet vermeye devam ediyoruz.

Açık olduğumuz saatler içerisinde istediğiniz zamana randevu oluşturabilir ve ses eğitimi derslerinizin bu aralığa planlanması için talepte bulunabilirsiniz. Şan derslerimizi hem öğretmenlerimizin hem de öğrencilerimizin uygunluk durumuna göre planlıyoruz.

Ses eğitimi almamla birlikte sesim güzelleşecek mi?

Şan eğitimi sesin güzelliğiyle değil kullanımıyla ilgilidir. Şan dersiyle sesinizin rengini değiştirmezsiniz ama doğru teknikle şarkı söylemeyi öğreneceğiniz ve nefes, diyafram kontrolünü yapabileceğiniz için güzel şarkı söylemeye başlarsınız.

Sesiniz üzerinde uygulanacak egzersizlerle hem notaları daha doğru seslendirebilecek hem de şarkı söylemenin bütün püf noktalarını öğreneceksiniz. Bu yüzden olaya geniş kapsamlı bakacak olursak evet sesiniz güzelleşecek diyebiliriz.

Şan eğitimlerinde nota öğrenecek miyim?

Balçova şan dersi eğitimlerimizde mutlaka temel nota eğitimi bilgilerini vermekteyiz. Derslerimizin yaklaşık 10 dakikasını temel düzey nota çalışmalarına ayırmaktayız.

Bu sayede öğrencilerimiz hem seslendirecekleri eserleri notasına uygun şekilde okumayı öğreniyor hem de ilerleyen zamanlarda ek bir desteğe ihtiyaç olmadan daha önce duymadığı şarkıları bile kolaylıkla kendi söyleyebiliyor.

Ayrıca ses eğitiminin önemli bir kısmını solfej çalışmaları oluşturur. Bu solfej çalışmalarını yapabilmek içinde mutlaka nota öğrenmelisiniz. Lütfen nota öğrenmenin çok kolay olduğunu aklınızdan çıkarmayın.

Çok kısa çalışmalar yaparak bir kaç hafta içinde rahatlıkla notaları ezberleyebilir ve hızlı şekilde okuyabilir hale gelebilirsiniz.

Hangi müzik türü ses rengime daha uygun?

Bunu sizi görmeden, ses aralığınızı öğrenmeden ve bir kaç egzersiz yapmadan maalesef ki anlamamız mümkün değil. Sizde sesinizin aralığını öğrenmek, hangi müzik tarzına uygun ses yapınız olduğunu tespit etmek için ücretsiz deneme derslerimize katılabilirsiniz.

Ayrıca kendinizi illa ki bir müzik türüyle sınırlandırmanıza gerek yok. Gerekli teknikleri öğrendikten sonra bu teknikleri her türden şarkıya uygulayabilir ve müzik türünün süslemelerini de ekleyerek daha söylediğiniz şarkıyı daha güzel hale getirebilirsiniz.

Hangi müzik tarzlarına yönelik eğitim veriliyor?

Şan derslerindeki teknikleri tek bir müzik türüyle kısıtlamak doğru olmayacaktır. Burada öğreneceğiniz ses, nefes, diyafram egzersizlerini ve tekniklerini ister Türk müziğinde isterseniz klasik batı müziğinde kullanabilirsiniz.

Elbette her müzik türünün kendine has bir yapısı, süslemesi ve tekniği vardır. Örneğin; Türk Sanat Müziği’nde hançeri, nağmeler. Türk Halk Müziği’nde gırtlak, Klasik Batı Müziği’nde; Falset, kafa sesi vb. gibi.

Bu yüzden temel çalışmalarımızı tamamladıktan sonra sizin istediğinizin repertuar ve müzik tarzına uygun çalışmalara geçmekteyiz.

Yüzde Yüz Sanat Balçova şan dersi olarak Klasik batı müziği, Türk sanat müziği, Türk Halk müziği, Caz, Pop ve Rock müzik türlerine yönelik eğitimler vermekteyiz. Her eğitim türü için farklı bir eğitmenle çalışmaktayız.

Balçova şan dersi programında neler var?

 • Ses aralığınızın tespit edilmesi. (Soprano, tenor vb.)
 • Kaslarının çalışması sağlamak ve daha rahat ses çıkarabilmek için beden egzersizleri. (boyun bölgesi için vb.)
 • Nefes egzersizleri.
 • Piyanoyla birlikte yapılan ses açma egzersizleri.
 • Diyafram çalışmaları.
 • Fonetik ve telaffuza yönelik diksiyon pratikleri.
 • Birlikte seçtiğimiz şarkıların tekniğe, şarkının yapısına uygun, doğru okunması.
 • İleri düzey ses eğitimi tekniklerine geçiş.

Şan dersi Balçova eğitimlerinde öğreneceklerim bana ne katar?

 • Etkili iletişim teknikleri konusunda profesyonellik kazanma.
 • Doğru ve güzel şarkı söyleme.
 • Sesinizi doğru yönetebilme.
 • Ses yapınıza uygun repertuar oluşturma.
 • Back Vokal yapabilme.
 • Yapılacak sahne çalışmalarıyla daha etkili jest, mimik ve beden dili kullanımı.

Balçova Şan Dersi Ücretleri

balcova-san-dersi-ucretleri

Yüzde Yüz Sanat olarak Balçova şan dersi fiyatları için 2022 yılının sonuna kadar tüm kursiyerlerimize %35 indirim uygulamaktayız. Birden fazla kurs programımız olduğu için buraya sabit bir ücret yazamamaktayız.

Grup & bireysel, online & yüz yüze, aylık talep edilen ders saati seçimleri Balçova şan dersi ücretleri için belirleyici unsurlardır. Ancak iddia ediyoruz ki öğrenci, çalışmayan vs. her gelir aralığında sanatseverin bütçesine uygun, İzmir’in en hesaplı eğitimlerini sunuyoruz.

Sizde kendinize en uygun programı ve ücreti öğrenmek için hemen 0554 971 45 30 numaralı telefondan bizimle iletişime geçin. İzmir’in en uygun ücretli şan dersi sadece bir telefon uzağınızda!

Bizi Instagram ve Youtube’dan takip ederek haftalık düzenlediğimiz çekilişlere katılarak güzel hediyeler kazanma şansı yakalayabilir ve öğrencilerimizle şan derslerindeki ilerlemelerimizi buralardan gözlemleyebilirsiniz.

Merak edenler için sosyal medya hesaplarımız;

Balçova şan dersi yazımızı okuduğunuz için teşekkürler! Yorumlar kısmında içeriğimizle ilgili düşüncelerinizi ya da şan derslerinde yaşadığınız tecrübeleri bizimle paylaşmayı unutmayın. 🙂 Sağlıklı ve sanat dolu günler dileriz.

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Göz Atın
Kapalı
Başa dön tuşu