Online Müzik Kursları

Online Klarnet Dersi

Online klarnet dersi ile çok kısa bir sürede klarnetinizle harika şarkılar çalmaya hazırlanın! Dünyanın her yerinden, istediğiniz zamanda, istediğiniz yerde klarnet eğitimi almak online klarnet kursu ile çok kolay.

Konservatuar mezunu, pedagojik formasyon sahibi, branşında uzman öğretmenlerimizden sıkıcı yöntemlerden uzak, modern metotlar eşliğinde, eğlenceli ve bir o kadarda kahkahalı klarnet eğitimlerimize davetlisiniz!

Klarnet dersi online olarak nasıl işleniyor merak ediyorum diyorsanız, 0554 971 45 30 numaralı telefondan ücretsiz deneme derslerimiz için bize ulaşabilirsiniz.

Böylece hem klarnet eğitmenimizle tanışabilir hem de derslerin nasıl işlendiğini direkt kendiniz görebilirsiniz.

İnternetten klarnet dersi almanın detaylarına girmeden önce biraz kendimizden bahsedelim. Neden Yüzde Yüz Sanat’tan klarnet dersi almalısınız? İşte cevapları;

Online Klarnet Dersi | Yüzde Yüz Sanat

Yüzde Yüz Sanat olarak standartlara uymayı değil, standartı belirlemeyi seviyoruz. 🙂 Bu yüzden öğrencilerimize en iyi deneyimi sağlıyoruz. Yüzde Yüz Sanat’lı olarak yaşayacağınız ayrıcalıklardan bir kaçı;

 • Haftanın 7 günü, 09:00’dan 23:00’a kadar online klarnet kursu için kendi uygun olduğunuz gün ve saati seçebilirsiniz.
 • Fiber internet altyapımız ve HD webcam, mikrofon, ışık vb. gibi son sistem teknik donanımlarımızla yüz yüze ders işliyormuş hissiyatı yaşayacaksınız.
 • Ücretsiz deneme dersi sayesinde herhangi bir ücret ödemeden önce ders ilerleyişini deneyimleyip sonra kayıt olabilirsiniz.
 • Konservatuar mezunu, pedagojik formasyon sahibi profesyonel kadromuzla çalışma imkanı.
 • Tamamen sizin hedeflerinize göre size özel olarak hazırlanan programlarla %100 başarı garantili eğitim.
 • Klarnet alacak öğrencilerimize Zuhal Müzik, Farfisfon, Can Göz Müzik gibi anlaşmalı kurumlarımızdan özel indirimler.
 • Derste işlenen konuları istediğiniz kadar tekrarlayabilmeniz için ders kaydının size iletilmesi. (kayıt alınması isteğe bağlıdır.)
 • Her bütçeye uygun online klarnet dersi ücretleri.

Hakkımızda merak edilenleri anlattığımıza göre birazda online klarnet dersi için gerekenlerden, en çok merak edilen soruların cevaplarından bahsedelim.

Online Klarnet Kursu için Gerekenler

online-klarnet-kursu

Online klarnet dersi alabilmek için ihtiyacınız olan donanımlar aslında herkesin elinde bulunan şeylerden oluşuyor. Sorunsuz bir online ders için ihtiyacınız olanları şu şekilde sıralayabiliriz;

 • Bağlantı problemi yaşamayacağınız bir internet bağlantısı.
 • Eğitime başlayabilmek için kendinize ait bir klarnet.
 • Sizi görebileceğimiz bir webcam ya da akıllı telefon kamerası.

Klarnet Dersi Online Olarak Nasıl İşleniyor?

Online klarnet kursu çeşitli video konferans yazılımları aracılığıyla, internet üzerinden birebir olarak işlenmektedir.

Her ders öncesinde o dersin konusunu (şarkı ya da egzersiz notaları) size iletiyoruz. Ayrıca ders esnasında hatalı çalınan yerleri göstermek için ekran paylaşımı yapıyor ve nota üzerinde düzenleme yapabiliyoruz.

Üfleme ve tutuş aşamasında doğru pozisyonu yakalayabilmeniz için en az 2 kamera kullanarak her ayrıntıyı görebilmenizi sağlıyoruz.

Dersin sonunda o derste yaptığımız çalışmaları bir sonraki derse kadar çalışabilmeniz için size hem ders kaydını gönderiyor hem de kısa egzersiz videoları atıyoruz.

Dersin bitmesinden sonra bir sonraki derse kadar tabi ki boş durmuyoruz. 🙂 Eğer ki verilen çalışmaları vaktinden önce bitirirseniz yeni çalışmalar atıyor, daha hızlı bir ilerleyiş sağlıyoruz.

Eğer ki bitiremezseniz, çalıştıklarınızı bize videolu olarak gönderirseniz hatalarınızı düzeltmeniz için yapmanız gerekenleri anlatıyoruz.

Online Klarnet Eğitimi için Kullandığımız Programlar

klarnet-dersi-online

Profesyonel bir online müzik kursu deneyimi yaşayabilmek için ekipmanlar kadar kullandığınız programlara da dikkat etmelisiniz.

Doğru programların kullanılması bağlantı problemi yaşama ihtimalinizi oldukça azaltacaktır. Ayrıca daha iyi görüntü ve ses almanızda yine bu programlarla daha kolay olacaktır.

Biz şimdiye kadar yaşadığımız online klarnet dersi deneyimlerine göre şu programları tavsiye etmekteyiz;

 • Zoom
 • Skype
 • Microsoft Meetings
 • WhatsApp Görüntülü Görüşme

Not: Bu uygulamalar sayesinde derste ekran paylaşımında bulunabiliyor, nota vb. döküman gönderimini anlık yapabiliyor ve dersi kaydedebiliyoruz.

Eğer bu uygulamalara sahip değilseniz derslerden önce istediğiniz birini indirmenizi öneriyoruz.

Online Klarnet Kursu (Soru-Cevap)

Klarnet çalmak zor mu?

Hayır! Elbette her müzik aletinin kendine göre bir takım zorlu yanları vardır. Özellikle profesyonelleşme aşaması ciddi bir emek ve çalışma gerektirir.

Ancak temel aşamada basit şarkılar çalmak, nota yerlerini öğrenmek, güzel sesler çıkarmak kesinlikle zor değildir. Klarnet, tuşlu ve üflemeli bir müzik aletidir.

Bu yüzden perdesiz enstrümanlara göre (keman, çello vb.) öğrenmesi daha pratiktir. Nota yerlerinin belli olması klarnetin öğrenilmesini kolaylaştırmaktadır.

Online klarnet eğitimi hangi gün ve saatlerde işleniyor?

Geniş klarnet öğretmeni kadromuz sayesinde yoğun temposu olan herkese kolaylıkla gün-saat konusunda yardımcı olabiliyoruz.

Online klarnet dersleri öğrencilerimizin uygunluk durumuna göre planlanmaktadır. Hafta içi hafta sonu demeden istediğiniz her gün sabah 9’dan akşam 11’e kadar ders alabilirsiniz.

Ne kadar sürede klarnette şarkı çalmaya başlarım?

Bu süreyi net olarak kimse size söyleyemez. Çünkü herkesin klarnet çalışma süresi, çalışmalarında düzenliliği, çalmak istediği şarkının düzeyi farklıdır.

Bu yüzden online klarnet kursu öğrencilerimize bakarak bir genelleme yaparsak bu süreci 3-4 ay gibi bir süreyle ifade edebiliriz. Elbette siz boş vakitlerinizi daha fazla klarnet çalmaya ayırırsanız bu süreyi kısaltabilirsiniz.

Ancak klarnet çalışmalarına hiç vakit ayırmamanız durumunda bu süreninde uzayacağını unutmamalısınız. Ne demişler? Ne kadar ekmek, o kadar köfte. 🙂

Online dersi almak için yaş sınırı var mı?

Klarnet çalabilmek için gereken kas gelişiminin ve fiziksel olgunluğun sağlanması için 10 yaş yeterli olacaktır. Yani 10 yaş üzerinde olan herkes (istersen 70 yaşında olsun) herhangi bir sınırlama olmadan klarnet derslerine katılabilir.

Not: 10 yaş sınırının bulunması ders alacak çocuğumuzun fiziksel gelişim açısından bir sorun yaşamaması içindir. Ayrıca bu yaş grubunda yaşanacak zorluk, ilerleyen süreçte klarnetten soğumaya gidebilir.

Online klarnet eğitimi alınca neler öğreneceğim?

Amacımız öğrencilerimizin kursu bıraktıktan sonrada kendini geliştirmeye devam edebilmesini sağlamak. Bunu sağlayabilmek için klarnet kursu alırken size her detayı aktarıyoruz.

İşte derslerimizde öğreneceğiniz başlıklardan bazıları;

 • Doğru klarnet tutuşu ve üfleme pozisyonunun kavranması.
 • Üfleme ve dil vurma teknikleri.
 • Makam ve nota bilgisi.
 • Parmak hızlandırma çalışmaları.
 • Süsleme teknikleri ve nüans üzerine çalışmalar.
 • Çalmak istediğiniz şarkılardan seviyenize uygun olanların sırasıyla çalınması.
 • İleri düzey teknik egzersizler.

” Online klarnet dersi alarak bu kadar konuyu kavrayabilecek miyim? ” diye düşünüyorsanız mutlaka öğrencilerimizin videolarını izlemelisiniz. Hazır girmişken bizi takip etmeyi de unutmayın. 🙂

Klarnetim yok, nasıl alabilirim?

Yüzde Yüz Sanat olarak yazımızın başında anlaşmalı olduğumuz kurumlardan bahsetmiştik. Eğer klarnet alma hakkında bir fikir sahibi değilseniz ve size yardımcı olacak profesyonel biri yoksa mutlaka almadan önce öğretmenlerimizle görüşmenizi öneriyoruz.

Bu görüşme sonrasında daha bilinçli alışveriş yapabilir ve bütçenize en uygun, sesi hoşunuza gidecek kalitede bir klarnet alabilirsiniz. Aksi takdirde ucuz diye aldığınız klarnetlerde akort problemi yaşayabilirsiniz.

Ayrıca ‘pahalıysa kalitelidir.’ mantığıyla aldığınız klarnetin sesinden dolayı hüsrana uğrayabilirsiniz. Bizi arayarak ücretsiz enstrüman danışmanlığı hizmetimizden faydalanmanızı öneriyoruz.

Uzaktan klarnet dersi gerçekten verimli mi?

Online olarak eğitim verdiğimiz 100’lerce öğrencimize bakarak kesinlikle evet diyoruz! İnternetten klarnet kursu almak ile yüz yüze klarnet eğitimi almak arasında hiç bir farklılık yok.

Eğitim aldığınız kurum ya da klarnet öğretmeni profesyonelse ve sizde klarnetinize vakit ayırıyorsanız fiziksel ders kadar verim alabilirsiniz.

Hatta klarnet dersi online olarak bazı konularda oldukça avantaj sağlıyor diyebiliriz. Gelin birazda bu konuya değinelim.

İnternetten Klarnet Dersi Almanın Avantajları

online-klarnet-egitimi

 • Yakınlarda klarnet kursu araştırmaya son. 🙂 Türkiye’de ya da başka ülkede olmanızın önemi yok. İstediğiniz her yerden istediğiniz an alabileceğiniz klarnet eğitimi.
 • Kursa gitmeye vakit ayıramıyor, dersleri aksatıyor musunuz? Online klarnet dersi sayesinde artık kursa gitmeye vakit ayırmadan istediğiniz saatlerde ders alabilirsiniz.
 • Eğitim aldığınız yer ne kadar güzel olursa olsun ev rahatlığı bir başka. Evinizin rahatlığında hazırlanma derdi olmadan, çay-kahve eşliğinde klarnet eğitimi alma imkanı.
 • Gideceğiniz yere bağlı olarak ulaşım masraflarınız oldukça artabilir. Uzaktan klarnet kursu ile yol masraflarınızı sıfıra indirgeyebilirsiniz.
 • İnternetten klarnet kursu almak yüz yüze klarnet derslerine nazaran daha hesaplıdır. Ortada öğretmenlerin ulaşımı, kurs merkezinin masrafları vb. giderler yoktur. Bu yüzden daha uygun ücretlere online klarnet dersi alabilirsiniz.

Online Klarnet Dersi Fiyatları

Pandemiyle birlikte online ders verenlerin sayısı çok uçuk rakamlara ulaştı. Dolayısıyla online klarnet kursu fiyatları da çok geniş bir skalaya oturmuş oldu.

Yüzde Yüz Sanat olarak eğitimlerimizi ”öğrenci dostu” olarak nitelendiriyor ve bu doğrultuda online klarnet dersi ücretleri için %35 indirim sağlıyoruz.

Kurs ücretlerimiz tercih edeceğiniz programlarımıza göre değişmektedir. Bu programlarda ücreti belirleyen unsurlar; aylık istenen ders sayısı, gün-saat, grup&bireysel ders seçimi vb. konulardır.

Sizde kendi bütçenize en uygun programı öğrenmek ve güncel online klarnet dersi ücretleri hakkında bilgi almak için formumuzdan ya da WhatsApp hattımızdan bize ulaşabilirsiniz.

Ayrıca ben İzmir’de yaşıyorum yüz yüze klarnet dersi almak istiyorum diyorsanız bu sayfamızı incelemeyi unutmayın; İzmir Klarnet Kursu

Online klarnet dersi yazımızda arayıp bulamadığınız bir bilgi olursa sormaktan çekinmeyin. Ayrıca yorumlar kısmında düşüncelerinizi belirtmeyi de unutmayın. 🙂 Sanat dolu günler diliyoruz.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu