Blog

Balçova Müzik Kursu

Balçova müzik kursu ile her dakikasından keyif alacağınız enstrüman derslerine hazır olun! 🙂 Hem eğleneceğiniz hem de hayatınızda sürekli sizinle olacak bir hobi edinmek istemez misiniz?

Cevabınız evetse, sanat merkezimizin koltuklarından birini size ayırıyor ve sizi ücretsiz deneme derslerimize davet ediyoruz. Hemen 0554 971 45 30 numaralı telefondan bize ulaşın ve istediğiniz müzik aletini öğrenmek için ilk adımı birlikte atalım.

Peki ama Balçova müzik kursları arasından neden Yüzde Yüz Sanat‘ı tercih etmeliyim? Diyorsanız hemen açıklamaya başlayalım.

Balçova Müzik Kursu | Neden Biz?

Her insanın farklı olduğu gibi her insanın istekleri de farklıdır. Sanat merkezi olarak bunun farkındayız ve öğrencilerimizin isteklerini göz önünde bulundurarak, kişiye özel program hazırlamaktayız.

Böylece hedef odaklı, hızlı bir ilerleyiş sağlamaktayız. Ayrıca sağladığımız artılar bu kadarla sınırlı değil. Balçova müzik kursu Yüzde Yüz Sanat’ın ayrıcalıklarını madde madde şu şekilde sıralayabiliriz;

 • Esnek ders gün ve saatleri. (Haftanın 7 günü 09:00-23:00 arası)
 • Kaçırılan dersin ortak müsait zamanlarda telafisinin yapılması.
 • %100 Başarı garantili eğitimler.
 • Müzik aleti olmayanlara özel, teknik donanımlı pratik odaları.
 • İlgili branşların üniversitelerinden mezun, pedagojik formasyona sahip öğretmen kadrosu.
 • İzmir’in en uygun fiyatlı müzik kursları.
 • %100 sosyal bir sanat merkezi. 🙂

Müzik Kursu Balçova | Ücretsiz Tanışma Dersi

muzik-kursu-balcova
Müzik Kursu Balçova

Ücretsiz deneme derslerinde neler yapılıyor? İşte cevabı;

 • İlgili branş öğretmeniyle tanışma ve sohbet.
 • Merak ettiğiniz tüm soruların en doğru cevaplarını alabilirsiniz.
 • İstediğiniz müzik aletinin tutuşunu öğreniyor ve başlangıç tekniklerini öğrenebilirsiniz. (Örn: klarnet için üfleme tekniği, keman için yay çekme, piyano için basit tuş etütleri vb.)
 • Öğretmenimizin enstrumanı daha detaylı keşfetmeniz için size bir şarkı çalması.
 • Çalmak istediğiniz tarza, şarkılara uygun bir gidişat belirlenmesi.

Balçova Müzik Kursu Olarak Faaliyetlerimiz

Yüzde Yüz Sanat Merkezi olarak aşağıdaki kursların eğitimlerini uzman eğitmenlerimiz eşliğinde vermekteyiz;

 • Balçova Piyano Kursu
 • Balçova Şan Dersi
 • Balçova Gitar Kursu
 • Balçova Yan Flüt Kursu
 • Balçova Keman Kursu
 • Balçova Çello Kursu
 • Balçova Klarnet Kursu

Balçova Müzik Kursları (Soru – Cevap)

Kursların gün ve saatleri nasıl ayarlanıyor?

Derslerin zamanlamasını tamamen öğrencilerimizin ve öğretmenlerimizin müsaitlik durumuna göre belirliyoruz. Yoğun bir yaşantınızın olması hiç sorun değil. Geniş kadromuz sayesinde istediğiniz gün ve saate planlama yapabilmekteyiz.

Kursa başlamak için yaş önemli mi?

Hayır. Bu yaştan sonra öğrenilir mi?, artık benden geçti öğrenemem gibi, şu müzik aletine erken başlamak önemliymiş gibi geçersiz cümleleri bir an önce aklınızdan çıkarın.

Sanatla ilgilenmenin, bir müzik aleti çalabilmenin yaşı olmaz. Balçova Müzik Kursu olarak her yaş grubuna uygun eğitim programı hazırlamaktayız. 8 yaşında da 80 yaşında da olsanız keyif alacağınız şarkıları çalmayı öğrenebilirsiniz.

Herkes müzik aleti çalabilir mi?

Kesinlikle evet. Yalnız bunu yapabilmek için öncellikle istekli olmanız ve çalışma düzeninizin olması gerekli. Hem sevdiğiniz enstrümanı seçer hem de biraz vakit ayırırsanız kesinlikle sizde yapabilirsiniz.

Enstrümanım yok, alana kadar nasıl çalışabilirim?

Çalışmak enstrüman öğreniminde çok kilit bir rol oynamaktadır. Ders dışı çalışmaları ne kadar çok yaparsanız o kadar hızlı ilerleyebilirsiniz. Kısaca ne kadar ekmek o kadar köfte desek yanlış bir ifade olmaz. 🙂

Kursa başlamak istiyorsanız ancak bir enstruman alma konusunda kararsızsanız, sanat merkezimizde çalışabilirsiniz. Haftanın her günü önceden doluluk oranını öğrenerek, müsait zamanlarda çalışmaya gelebilirsiniz.

Ayrıca ücretsiz pratik odalarımızda ihtiyacınız olan her ekipmanı ve enstrumanı bulabilirsiniz.

Enstrüman alırken yardımcı oluyor musunuz?

Elbette. Enstrüman seçimi profesyonellik gerektiren bir alandır. Dolayısıyla öğrencilerimizin bütçelerine uygun kaliteli bir müzik aleti alabilmesi için ücretsiz enstrüman danışmanlığı hizmeti veriyoruz.

Branş öğretmenlerimizden gerekli tüm marka-modeller hakkında bilgi alabilir ve bu doğrultuda kendinize en uygun enstrümanı kolaylıkla seçebilirsiniz. Ayrıca 2. el müzik aleti için diğer kursiyerlerimizle de birebir iletişim kurup, güvenilir bir şekilde enstrüman sahibi olabilirsiniz.

Ne kadar zamanda bir şeyler çalabilirim?

Özellikle hobi amaçlı kurslarımızda öğrencilerimizin hedeflerine en kısa sürede ulaşabilmelerini hedeflemekteyiz. Bu yüzden kişilerin isteklerine uygun program hazırlayıp, hızlı şekilde ilerlemelerini sağlıyoruz.

Bu süreyi net bir şekilde belirtmek doğru olmasa da ortalama olarak 3-4 ay gibi bir sürede temel, kulağa hoş gelen şarkıları çalmaya başlayabilirsiniz. Tabi bunun olması için yapılan derslerin tekrarını yapmanız gerektiğini hatırlatmamıza gerek yok diye düşünüyoruz. 🙂

Balçova müzik kursu için ulaşım nasıl?

Sanat merkezimiz metroya 6 dakikalık yürüme mesafesi uzaklığında. Otobüs, dolmuş, tramvay gibi çeşitli toplu taşıma araçlarıyla da kolaylıkla ulaşım sağlayabilirsiniz.

Ayrıca sadece Balçova’dan değil İzmir’in Konak, Göztepe, Narlıdere, Karşıyaka, Bornova, Alsancak, Karabağlar, Gaziemir gibi bir çok yerinden eğitim alan kursiyerlerimiz mevcut.

Balçova Müzik Kursu Fiyatları

balcova-muzik-kursu-fiyatlari

Balçova müzik kursu ücretleri tamamen seçeceğiniz programa, dönemsel indirimlerimize göre değişmektedir. En doğru bilgiyi almak için bizimle mail, arama ya da WhatsApp aracılığıyla iletişime geçebilirsiniz.

Balçova Müzik Kursu yazımızı buraya kadar okuduysanız kararlısınız demektir. Hemen bizi arayın ve 100’lerce öğrencimiz gibi sizde ailemize katılın.

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu