Blog

En İyi Gitar Markaları Listesi 2022

Birçok kişinin en sevdiği müzik aletlerinden birisi olarak gitar karşımıza çıkmaktadır. Tınısı ile her yaştan kişiye hitap eden gitarın birçok markası ve modeli vardır. Bu ürünlerin her birisinin fiyat aralıkları da farklı olduğu için bütçenize uygun bir ürün seçimini kolaylıkla yapabilirsiniz.

Gitar çalmak çok eğlenceli aktivitelerden birisidir. Çok eskiden beri çalınan gitarları, birçok müzik türünde de kullanmak mümkün. Tüm dünyada kullanılan gitarın birçok markası ve modeli vardır. Sizler de yazımıza göz atarak 2022 gitar markaları hakkında merak ettiğiniz sorulara yanıtlar bulabilirsiniz.

Hangi Gitar Markalarını Tercih Edebiliriz?

Gitar üreten birçok farklı marka vardır. Her birisinin özelliği farklı olduğu için fiyat aralıkları da birbirinden farklı olabilir. Sizler de kendi bütçenize uygun bir gitar markası seçerek ekonomik bir tercih yapabilirsiniz.

Gitar markası seçmeden önce iyi bir araştırma yapmanız da gerekir. Gitarların akustik ve elektro olmak üzere en çok tercih edilen 2 modeli vardır. Bu modeller sizin hangi tarzda müzik çalmak istediğiniz ile de yakından ilgilidir. Aynı zamanda çok tercih edilen diğer bir gitar modeli ise klasik gitar modeli olarak karşımıza çıkmaktadır. Klasik gitar modeli olarak da birçok marka karşımıza çıkabilmektedir.

Gitar satın almadan önce ise şu 5 noktaya mutlaka dikkat etmelisiniz:

 1. Öncelikle bütçenizi belirlemeli, sonrasında bu bütçeye uygun olacak biçimde bir seçim yapmalısınız. İlk başlangıç aşamasında çok pahalı bir gitar almamak da doğru bir seçim olacaktır.
 2. Dikkat etmeniz gereken diğer nokta ise internetten gitar almakla ilgilidir. Gitar alırken mutlaka online tercihler yerine müzik evlerini tercih etmelisiniz. 2 aynı markanın 2 farklı modeli birbirinden farklı ses çıkarabilir, bu nedenle deneyerek almak çok daha mantıklı bir seçim olacaktır.
 3. Bilinen gitar markalarını tercih ederek iyi ve güvenilir seçimler yapabilirsiniz. Aynı zamanda kullanıcı yorumlarını dikkate almak da oldukça önemlidir.
 4. Diğer nokta ise hangi tarzda gitar çalacağınızı belirlemenizdir. Buna göre bir gitar seçimi yapmanız gerekir.
 5. Gitar satın almadan önce gitar eğitmenlerinden ders almak da seçim konusunda size yardımcı olacaktır.

Gitar almadan önce bu noktalara mutlaka dikkat etmek gerekir. Sonrasında ise iyi gitar modelleri arasından bir seçim yapabilirsiniz.

En çok tercih edilen gitarların başında Yamaha C70 modelidir. Bu klasik gitar modellerinden birisidir. Bu ürün sağ elini baskın olarak kullananlara özel biçimde üretilmiştir. Kaliteli ürünlerden birisi olarak herkese önerilen bir üründür.

Tercih edilebilecek diğer marka ise Gibson SG gitar modelidir. Bu ürün elektro gitar çeşiti arayanlar için en iyi seçeneklerden birisidir. Bu gitarlar daha çok profesyonel kişiler tarafından tercih edilir.

Etkileyici bir performans için tercih edilebilecek ürünlerden birisi de Takamine Gd11Mce modelidir. Bu ürün akustik elektro gitar modellerinden birisi olarak karşımıza çıkmaktadır. Marka ise Japonya temelli bir markadır. Farklı ağaçlarda üretilen bu gitar modeli, oldukça kaliteli bir dokuya sahiptir.

Gitar almayı düşünenler için öneri olarak sunulabilecek çeşitlerden bir diğeri Fender ESC-110 WN modelidir. Bu ürün de klasik gitar modellerinden birisidir. Farklı seviyelere ve bütçelere uygun olan bu marka kalitesi ile de herkesin tercih edebileceği ürünlerden birisidir. Bu ürünün diğer özelliği ise hem yeni başlayanlar hem de profesyoneller için uygun bir seçim olmasıdır.

Gitar arıyorsanız ve hala bulamadıysanız Ibanez GIO SA Serisi GSA60-WNF model de çok sevilenlerden birisidir. Bu ürün elektro gitar modeline sahiptir. Muhteşem el işçiliğine sahip olan bu ürünün çalınması da oldukça kolaydır. Yeni başlayanlar için ideal bir seçimdir.

En İyi Gitar Markaları (Bütçenize Göre 10 Marka)

En iyi gitar markası seçenekleri ile uzun ömürlü ve ekonomik bir seçim yapabilirsiniz. Gitar almadan önce mutlaka ilk olarak bütçenizi ayarlamalı ve sonrasında buna uygun bir seçim yapmalısınız.

 1. İyi gitar markaların başında Yamaha yer alır. Bu markaya ait birçok gitar çeşiti vardır ve bütçenize uygun bir seçim yapmanız da oldukça kolay olacaktır.
 2. Tercih edilen diğer gitar markası ise Gibson olarak karşımıza çıkmaktadır. Bütçe dostu, kaliteli bir gitar arıyorsanız bu marka sizin için oldukça ideal bir seçim olacaktır.
 3. Diğer marka ise Camps gitar modelidir. Bu model klasik model gitar arayanlar için oldukça iyidir.
 4. Yine satın alabileceğiniz markalardan birisi Fender olarak karşımıza çıkmaktadır. Bu ürünün birçok farklı modeli bulunur.
 5. Japonya merkezli Ibanez markasının da birçok farklı fiyat aralığında gitar modelleri
 6. Alhambra ise klasik gitar arayan kişiler için oldukça ideal marka isimlerinden birisi olarak karşımıza çıkmaktadır.
 7. Klasik gitar arıyorsanız Cordoba markasına da mutlaka göz atmalısınız.
 8. Popüler gitar markalarından birisi olan Admira da sizler için iyi bir alternatif olacaktır.
 9. En çok tercih edilen, kullanılan ve bütçe dostu gitar markası olarak sizler de Lag markasını tercih edebilirsiniz.
 10. Takamine markası gitarlar ise yeni başlayanlar için hem kolaylık hem de bütçe açısından oldukça avantajlı bir gitar markasıdır.

Bu markaların her birisi dünya çapında kullanılan markalardır. Kendiniz için en uygun markayı seçmek noktasında ise bir müzik evinden  yardım alabilirsiniz.

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu