Blog

Konak Müzik Kursu

Konak müzik kursu olarak hayatınıza eğlence ve unutulmayacak bir hobi katmaya hazırız! Hayatın stresinden uzaklaşmanın, sanatla yaşantınıza renk katmanın artık vakti gelmedi mi? Geldi diyorsanız Yüzde Yüz Sanat müzik kursu olarak sizi bekliyoruz!

Hem pandemi hem de günlük yaşamın getirilerinden kaynaklı yeterince sosyalliğimize ara verdik. O zaman artık o zamanı geri almanın vakti diyebiliriz. 🙂

Eşsiz bir müzik kursu deneyimi için profesyonel eğitmen kadromuzla size en iyi desteği vermeye hazırız. Sizde hemen şimdi 0554 971 45 30 numaralı telefondan bize ulaşarak ücretsiz deneme dersi randevusu oluşturabilirsiniz.

Gelin Yüzde Yüz Sanat Müzik Kursu olarak size ne gibi ayrıcalıklar sunuyoruz? Birlikte inceleyelim;

Konak Müzik Kursu | Yüzde Yüz Sanat Fırsatları

Öğrencilerimize sunduğumuz avantajlar için buradaki satırlar yetmez ama yine de birazını açıklamak istedik. 🙂 İşte Yüzde Yüz Sanat’lı olmanın avantajları;

 • Haftanın her günü 09:00 – 23:00 aralığında kendi müsait gün ve saatinize göre ders alma opsiyonu.
 • Ücretsiz tanışma dersleriyle istediğiniz müzik aletini kursa başlamadan önce deneyimleme fırsatı.
 • Haftanın 7 günü sanat merkezimizde bulunan enstruman ve ekipmanları kullanarak ücretsiz çalışma olanağı.
 • Konservatuarlı, pedagojik formasyon sahibi eğitmenlerden %100 Başarı odaklı eğitim imkanı.
 • Sık sık gerçekleştirdiğimiz orkestra çalışmaları, grup etkinlikleri vb. aktivitelerimize katılarak sosyalleşme olanağı.
 • Katılamadığınız dersleri online derslerle telafi etme olanağı.
 • İzmir’in her yerinden tüm toplu taşıma araçlarıyla kolay ulaşım.
 • Anlaşmalı olduğumuz bir çok müzik aleti satış mağazasından öğrencilerimize özel indirimler, kampanyalar.

Müzik Kursu Konak | Yüzde Yüz Sanat

Yüzde Yüz Sanat olarak profesyonel eğitimini verdiğimiz branşlar şu şekildedir;

 • Konak Piyano Kursu
 • Konak Keman Kursu
 • Konak Gitar Kursu
 • Konak Şan Kursu
 • Konak Yan Flüt Dersi
 • Konak Çello Kursu

Konak Müzik Kursları Hakkında Soru Cevaplar

muzik-kursu-konak

Konak müzik kursu ders işleyişi nasıl oluyor?

Müzik derslerimiz bireysel olarak haftada 1 gün 1 ders, ayda toplamda 4 ders olarak işlenmektedir.

Bu başlangıç için tavsiye ettiğimiz çalışma programımız olup isteğinize ve ihtiyacınıza bağlı olarak ders saatlerini arttırabilirsiniz.

Müzik aleti çalmak zor mu?

Bir enstrüman çalmak aslında herkesin düşündüğünden daha kolay. Aslında bunu kolaylaştıran 2 tane önemli unsur bulunuyor. Bunlar; kişiye özel eğitim programı ve kaliteli bir eğitmen.

Enstrüman eğitimi kişiye özel olmalıdır. Çünkü herkes çalmak istediği tarz, şarkılar farklıdır. Eğer kişiye özel bir programınız varsa hedeflerinize daha kısa sürede ulaşabilir ve daha kolay enstrüman öğrenebilirsiniz.

Ayrıca profesyonel eğitmen sizlere yanlışlarınızı hızlıca farkına varmanızı sağlar, çalışırken uygulamanız gereken püf noktaları aktarır. Sizde bu sayede gereksiz bilgilere takılmadan, doğru teknikle daha hızlı enstrüman çalmayı öğrenebilirsiniz.

Kısacası bu 2’sine sahipseniz sizde kolay ve eğlenceli bir şekilde müzik aleti çalmayı öğrenebilirsiniz. Bu 2’liye nasıl ulaşabileceğiniz Konak müzik kursu yazımızı okuduğunuza göre artık biliyorsunuz. 🙂

Bireysel mi yoksa grup dersler mi daha iyi?

Aslında her ikisinin de kendine özel avantajları mevcut. Kısaca özetlemek gerekirse eğer ”Zaman sorunum yok. Hem enstrüman öğrenmek hem de sosyalleşmek istiyorum.” diyorsanız grup dersleri seçmelisiniz.

Ancak ”Hızlı bir şekilde müzik aleti çalmak istiyorum. Birebir eğitimlerde kendimi daha rahat hissediyorum.” diyorsanız bireysel eğitimleri tercih etmeniz daha doğru olacaktır.

Konak müzik kursu olarak bizim tavsiyemiz bireysel eğitim almanız yönünde. Çünkü herkesin algısı, pratik yapma sıklığı farklı olduğu için bireysel dersler hızlı ilerlemek için daha doğru bir seçenek olacaktır.

Nota öğrenmek zorunda mıyım?

Elbette değilsiniz. Ancak nota öğrenimi daha hızlı öğrenmeniz ve bir kişiye ya da kuruma bağımlı olmadan ilerlemeniz açısından çok büyük önem taşıyor. Üstelik nota öğrenmek günlük 5-10 dakikalık yapılacak egzersizlerle çok basit.

Derslerde size gösterilen temel nota eğitimi egzersizlerini tekrar ederek hiç zorlanmadan nota sistemini öğrenebilir ve ilerleyen süreçte kimseden destek almasanız dahi istediğiniz şarkıları çalabilirsiniz.

Kurslara başlamadan önce müzik aleti almak zorunda mıyım?

Hayır. Eğer devamlılık konusunda endişeliyseniz hemen enstrüman almanıza gerek yok. Önce kendinizi bir kaç ay deneyip istekliliğinizi anlamanız, bütçenizin boşa gitmemesi açısından daha iyi olacaktır.

Tabi bu süre zarfında pratik yapmamak yavaş ilerlemenize ve motivasyonunuzun düşmesine sebep olabilir. Yüzde Yüz Sanat olarak bu tip durumlarda pratikten geri kalmamanız için kendinizden emin olana kadar dersliklerimizde pratiklerinizi ücretsiz yapma imkanı sunuyoruz.

Kısacası tüm enstrüman ve ekipmanlar bizden, çalışıp ilerlemek sizden diyoruz. Pratiğe gelmeden önce sınıf doluluğunu öğrenmek için randevu almayı unutmayın. 🙂

Müzik aleti satın alırken yardımcı oluyor musunuz?

Evet. Konu müzik aleti olunca marka ve model konusunda karşımıza pek çok seçenek çıkıyor.

Ancak bunların arasından hangisini seçmeniz gerektiğini bilmeniz oldukça zor ve profesyonellik gerektiren bir konu. Bu yüzden hem fiyat konusunda mağduriyet yaşamamanız hem de çalacağınız enstrümanı sevmeniz için size ücretsiz destek sağlıyoruz.

Müzik kursu Konak olarak tüm öğrencilerimize ”ücretsiz müzik aleti danışmanlığı” hizmetimiz sayesinde kriterlerine en uygun enstrümanı bulmasına yardımcı oluyoruz.

Sanat merkezinin ulaşımı kolay mı?

Evet. Sanat merkezimiz metroya 6 dakika yürüme mesafesinde bulunmaktadır. Ayrıca Konak dışında Göztepe, Bornova, Alsancak, Karabağlar, Karşıyaka, Narlıdere, Balçova gibi bir çok ilçeden de hiç zorlanmadan ulaşım sağlayabilirsiniz.

Konak Müzik Kursu Ücretleri

konak-muzik-kursu-fiyatlari

Müzik eğitimlerimizden herkesin faydalanabilmesi için İzmir’in en uygun kurs ücretlerini sunuyoruz. Konak müzik kursu fiyatları seçeceğiniz ders sıklığına, gün-saate ve bireysel & grup ders seçeneğine göre farklılık göstermektedir.

Ayrıca dönemsel olarak gerçekleştirdiğimiz kampanyalardan dolayı da ücretlerimiz değişkenlik gösterebilmektedir. En güncel kurs ücretlerimizi öğrenmek için bize iletişim formu, arama ya da mesaj yoluyla ulaşmanız yeterli.

Konak müzik kursu hakkında ekstra sormak istedikleriniz varsa hemen bizimle iletişime geçmeyi unutmayın!

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu